بازجویان وزارت اطلاعات قصد انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به تهران و محاکمه مجدد وی را دارند

0
134

بنابه گزارشات رسیده  بازجویان وزارت اطلاعات علیرغم پایان محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی زندانی سیاسی ارژنگ ،داودی مانع آزادی وی هستند و برای توجیه ادامه بازداشت غیر قانونی وی در حال پرونده سازی و قصد محاکه وی را در تهران دارند .

زندانی سیاسی ارژنگ داودی از آبان ماه در سلول۵ سالن شرعی زندان بندرعباس بصورت کاملا ایزوله نگهداری می شود.

مدت محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی این زندای سیاسی عملا پایان یافته است ولی بازجویان وزارت اطلاعات مانع آزادی وی هستند و قصد دارند با پرونده سازیهای قبلی وی را مجددا مورد محاکمه قرار دهند.

او قرار است در روزهای آینده از زندان بندرعباس به تهران و یا کرج منتقل شود و برای مشروعیت دادن به ادامه بازداشت غیر قانونی وی با پرونده سازی ومحاکمه مجدد وی را محکوم نماید .

زندانی سیاسی ارژنگ داودی تنها زندانی است که در آن سالن کاملا ایزوله شده نگهداری می شود.هیچ زندانی دیگری در این سالن نگهداری نمی شود.نگهبان او پاسدارهای اطلاعات زندان می باشند و حتی حق صحبت کردن با آنها را ندارد.

او در سلول ۵ این سالن قرار دارد. این سلول فاقد دریچه و یا پنجره بوده و از تابیدن نور به سلول و امکان هواخوری محروم می باشد. وی بصورت شبانه روزی توسط ۳ مامور وزارت اطلاعات زیر نظر می باشد. وی از زمان انتقال به این سالن تا کنون هیچگونه تماس تلفنی و یا ملاقات با خانواده اش نداشته است.

شکنجه گران ولی فقیه با این شیوه های غیر انسانی و قرون وسطایی سعی دارند که او را ازدفاع از حقوق خود و مردم ایران که همانا آزادی است باز دارند و درهم شکنند.

ایجاد شرایط غیر انسانی و طاقت فرسا توسط بازجویان وزارت اطلاعات صادر شده است و توسط حسن مرسلپور رئیس زندان بندرعباس و از بستگان سلیمانی فرمانده سپاه تروریستی سپاه قدس، حاج محمودی رئیس بازرسی از شکنجه گران و قاتلان زندانیان ، بهرام کشتکار رئیس اطلاعات زندان و براری رئیس اطلاعات زندانهای استان به اجرا گذاشته می شود.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی از سال ۱۳۸۲ تاکنون در زندان بسر می برد و در طی این مدت بارها به شکنجه گاه های مختلف وزارت اطلاعات منتقل شده و ماه ها در سلولهای انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان قرار گرفته است.

بازجویان وزارت اطلاعات برای تحت فشار قرار دادن وی، همسر ایشان را دستگیر و ۴ ماه در سلولهای انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار دادند .با نامه کتبی دفتر آخوند علی خامنه ای منزل شخصی ارژنگ داودی مصادره و به اموال آخوند علی خامنه ای که همگی از اموال سرقت شده مردم ایران است،افزوده شد .

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ادامه بازداشت زندانی سیاسی ارژنگ داودی علیرغم پایان یافتن محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی و پرونده سازی بازجویان وزارت اطلاعات و قصد محاکمه وی به منظور ادامه بازداشت وی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه جنایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۷ دی۹۲ برابر با ۱۷ ژانویه ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیخبر خوب برای طرفداران «من نفرت انگیز»؛قسمت سوم سال ۲۰۱۷ می آید
مطلب بعدیتبعید کسری نوری به زندان نظام استان فارس
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...