بازار جشنواره ونیز با ورود ستاره‌ها داغ شد

0
183

بخش رقابتی جشنواره فیلم ونیز از دیروز با نمایش فیلم‌هایی از ایتالیا، استرالیا و آلمان شروع شد.

 جشنواره فیلم ونیز دیروز پنج‌شنبه 29 آگوست در لیدو آغاز به کار کرد و فیلم “جاذبه” اثری از آلفونسو کوآرون را به نمایش گذاشت. این فیلم پنج بار در طول دو روز اول جشنواره به نمایش درآمد.

رقابت برای کسب شیر طلای جشنواره فیلم ونیز از دیروز پنج‌شنبه با نمایش سه فیلم از 20 فیلم بخش رقابتی امسال آغاز شد. این در حالی بود که برنامه افتتاحیه شب چهارشنبه با نمایش “جاذبه” آلفونسو کوآرون کلید خورده بود.

“خیابانی در پالرمو” فیلمی درباره رویارویی دو ماشین در خیابانی باریک در این شهر سیسیلی تجربه نخست کارگردانی اما دانته کارگردان تئاتر ایتالیایی و “بررسی‌ها” درباره سفر اسطوره ای زنی در بیابان های استرالیا به کارگردانی جان کوران مهمترین فیلم‌های روز پنج‌شنبه بودند.

بخش بازار فیلم ونیز نیز دیروز شروع به کار کرد و به نمایش فیلم‌هایی در بخش افق‌ها، هفته منتقدان، روزهای ونیز و کلاسیک‌های ونیز پرداخت.

با این حال نمایش خارج از بخش مسابقه فیلم “جاذبه” در شب افتتاحیه این جشنواره در شهر نیز بازتاب داشت. در این فیلم جورج کلونی در کنار ساندرا بولاک به عنوان یک زوج فضانورد نقش‌آفرینی کرده اند که با نابود شدن فضاپیمایشان در فضا معلق می‌شوند.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر،پس از نمایش فیلم در شب افتتاحیه، مطبوعات ایتالیایی به صورت گسترده به آن پرداختند. منتقد هالیوود ریپورتر این فیلم را واقع گرایانه ترین و زیباترین فیلم درباره سفری فضایی خواند.

این فیلم چهارشنبه چهار بار اکران شد و دیروز برای پنجمین بار به نمایش درآمد.

چهارشنبه شب کلونی و بولاک به مدت 20 دقیقه در میان هواداران خود ظاهر شدند و به امضای عکس هایشان برای آنها پرداختند و با مردم عکس گرفتند.

لیندسی لوهان که با فیلم جدید پل شرایدر با عنوان “تنگه ها” در بخش خارج از مسابقه حضور دارد و نیکلاس کیج بازیگر فیلم دیوید گوردون گرین با عنوان “جویی” که در بخش رقابتی نمایش داده می‌شود، از بازیگرانی بودند که دیروز پنج شنبه وارد ونیز شدند. هر دوی این فیلم‌ها امروز جمعه برای اولین بار به نمایش در می‌آیند.

امسال هفتادمین دور جشنواره فیلم ونیز برگزار می شود و به همین مناسبت 70 فیلم کوتاه که زمان هر یک کمتر از دو دقیقه است، از 70 کارگردان جهان که پیش از این به نوعی با این جشنواره ارتباط داشتند در این جشنواره نمایش داده خواهد شد.

پیش از نمایش فیلم افتتاحیه، دو فیلم کوتاه از برناردو برتولوچی و شریدر به نمایش در آمد. امسال برتولوچی ریاست گروه داوری این جشنواره در بخش بین المللی را برعهده دارد و شریدر ریاست گروه داوری بخش افق‌ها را عهده‌دار است.

جشنواره فیلم ونیز تا 7 سپتامبر به کار خود ادامه می دهد.