این قایق هرگز غرق نمی شود

0
214

قایقرانی در آب های خروشان رودخانه ها و دریاها تجربه ای لذت بخش و هیجان انگیز است و حال با تولید قایق خاصی که هرگز غرق نمی شود این هیجان به اوج خود رسیده است.

 بسیاری از قایق هایی که امروزه برای ورزش و تفریح در رودهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است غرق شوند و لذا استفاده از آنها با خطرات خاصی همراه است، اما شرکت Creature Craft قایق خاصی به همین منظور طراحی کرده که ایمنی و ثبات بالایی دارد.

شرکت سازنده می گوید این قایق در عین چابکی، حتی در آب های مواج هم به سهولت قابل کنترل است. بر فراز این قایق دو بازوی بزرگ چند جداره و قابل بادکردن نصب شده که از دو طرف با استفاده از سه ستون بزرگ پر از باد به یکدیگر متصل می شوند تا حتی در صورت چپ شدن، قایق مذکور به سرعت به حالت اول بازگردد.

طراحی این قایق به گونه ای است که حتی در صورت برخورد با موانع بزرگ و خطرناکی مانند درخت یا صخره آسیب نمی بیند و چپ نمی کند.

چندجداره بودن این قایق باعث می شود حتی در صورت ایجاد شکاف در آن، لایه های بعدی جلوی نفوذ آب به آن را بگیرند و ادامه سفر در آب های مواج ممکن شود.

به گزارش  مهر به نقل از دیجیتال ترندز،در این قایق صندلی های خاصی تعبیه شده که مجهز به ابزاری برای بستن ران های پای سرنشینان است و جلوی افتادن آنها به درون آب را می گیرد. قیمت مدل های مختلف این قایق در ابعاد گوناگون و با امکانات مختلف از ۴۹۹۵ دلار تا ۱۵۵۰۰ دلار در نوسان است.