این خودروی 2,000,000 دلاری شیشه جلو ندارد..!

0
293

سرجیو، تازه‌ترین طراحی پنین‌فارینا ترکیبی امروزی از بهترین تولیدات فراری در دهه‌های گذشته است که توسط سرجیو پنین‌فارینا طراحی شده و هر دستگاه آن 2 میلیون دلار می‌ارزد.

به گزارش خبرآنلاین؛ اغلب خودروهای کانسپت عجیب تنها سر از چندین نمایشگاه بین‌المللی خودرو درمی‌آورند و سپس بدون اینکه خبری از تولید آنها منتشر شود به موزه‌ها و دفترهای طراحی بازمی‌گردند تا هر چند سال یک بار در نمایشگاه‌های گوناگون خودنمایی کنند و در نهایت فراموش شوند. در میان آنها پنین‌فارینا سرجیو باید یک استثنا باشد، این کانسپت در حالی وارد خط تولید می‌شود که ظاهری عجیب دارد و فاقد شیشه جلو است.

این کانسپت به مناسبت یادبود سرجیو پنین‌فارینا، مدیر پیشین این شرکت ایتالیایی که تابستان گذشته از دنیا رفت طراحی شده و از لحاظ مکانیکی مبتنی بر فراری 458 Spider است. طراحان آن می‌گویند به سادگی می‌توان تعداد اندکی از این کانسپت متفاوت را برای خریداران علاقمند به آن تولید کرد.

زمزمه تولید سرجیو این روزها بلندتر شده و احتمالا 5 دستگاه از آن تولید خواهد شد. فابیو فیلیپینی، مدیر طراحی پنین‌فارینا می‌گوید: «تلاش کردیم از بهترین خودروهای طراحی شده توسط پنین‌فارینا الهام بگیریم. اغلب آنها تولیدات فراری در دهه‌های 1960/1340 و 1970/1350 هستند و در میان آنها می‌توان به فراری 250LM، P5 و Modulo اشاره کرد».

موتور این خودرو 4.5 لیتری ساخت فراری با آرایش V8 خواهد بود و می‌تواند 570 اسب‌بخار توان تولید کند. به کمک این موتور شتاب‌گیری صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت فراری 458 Spider به 3.4 ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن حدود 320 کیلومتربرساعت خواهد بود.

استفاده از نرم‌افزارهای تازه طراحی سه‌بعدی باعث شده طراحی سرجیو که هر دستگاه از آن 2میلیون دلار به فروش خواهد رسید طی 5 ماه به اتمام برسد.

فیلیپینی می‌گوید: «تولید این خودرو برای خریدارانی در خاورمیانه، آسیا و اروپا تأیید شده است. به تنها تغییری که نیاز داریم افزایش 12 میلی‌متری طول قسمت ابتدایی خودرو برای حفاظت بهتر از افراد پیاده در صورت برخورد با سرجیو است. این خودرو به همین شکل و فاقد شیشه جلو تولید خواهد شد».

این کانسپت تلفیقی از طراحی‌های فراری در دهه 1960/1340و 1970/1350 است که به خوبی به‌روز شده و با تغییراتی در آیرودینامیک خودرو و طراحی آن همراه با استفاده از رنگ مشکی در داخل درها و بخش‌های داخلی همراه با بخش انتهایی عجیب آن، ظاهری متناسب با سلیقه خریداران در قرن بیست و یکم پیدا کرده است.

شاید در یک نگاه اجمالی نتوانید بخش جلویی فاقد شیشه این نمونه را از بخش عقب آن که دارای شیشه و فضایی برای در برگرفتن صندلی‌ها است، تشخیص بدهید. در خودروی تولید شده باید کلاه ایمنی در اختیار راننده و سرنشین سرجیو قرار بگیرد تا در برابر جریان باد در امان بمانند.

پائولو پنین‌فارینا که پس از پدر خود رهبری گروه پنین‌فارینا را به عهده دارد، می‌گوید: «پدرم به این خودرو افتخار خواهد کرد. در آن ارزش‌های زیباشناسانه‌ای مانند وضوح خطوط، هارمونی طراحی و بالانس به خوبی رعایت شده و مبتنی بر بهترین ساخته‌های فراری در دهه‌های گذشته است که یادگار بیش از 60 سال همکاری ما با این خودروساز هستند. همکاری که به نظر نمی‌رسد پایانی داشته باشد».

محبوبه عمیدی