ایران با عراق، ویتنام و یمن همگروه شد

0
217

تیم ملی فوتبال کشورمان در گروه D مسابقات فوتبال جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا با تیم‌های عراق، ویتنام و یمن همگروه شد.

 گروه‌بندی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا بدین شرح هستند:

گروه A:امارات، تایلند، هند و بحرین
کروه B:استرالیا، سوریه، فلسطین و اردن
گروه C:کره جنوبی، چین، قرقیزستان و فیلیپین
گروه D:ایران، عراق، ویتنام و یمن
گروه E:عربستان، قطر، لبنان و کره‌شمالی
گروه F:ژاپن، ازبکستان، عمان و ترکمنستان

* تیم ملی فوتبال کشورمان در دور قبلی رقابت‌ها در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عراق شکست خورد و حذف شد. به این ترتیب دیدار انتقامی ایران مقابل عراق در جام ملت‌های آسیا در مرحله گروهی انجام می‌شود.‎

در این قرعه کشی تیم‌ها به شش گروه چهار تیمی تقسیم شدند. این مسابقات در حالی از تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۹ (۱۵ دی ۹۷) به میزبانی امارات آغاز می‌شود که  دو تیم برتر هر گروه و چهار تیم برتر از بین تیم‌های سوم گروه‌ها راهی مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها خواهند شد.

* مراسم از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت دبی (۲۰ به وقت تهران) با پخش فیلمی از تاریخ رقابت‌های جام ملت‌ها شروع شد. اولین دوره این رقابت‌ها در سال ۱۹۵۶ بود و آخرین دوره این مسابقات سال ۲۰۱۵ به میزبانی استرالیا انجام شد و با قهرمانی میزبان نیز به پایان رسید.

* تمامی پرچم‌های تیم‌های شرکت‌کننده توسط افراد مشخص شده روی سن به حرکت در آمد.‎

* بخش بعدی مراسم، معرفی تیم‌ها با پخش کلیپی از بازی‌های ۲۴ تیم حاضر در این رقابت‌ها بود.‎

*در قسمتی دیگر از مراسم در خصوص نحوه حضور ۲۴ تیم در جام ملت‌ها توضیح داده شد که ۱۲ تیم حاضر در رقابت‌های انتخابی جام جهانی به صورت مستقیم به این رقابت‌ها راه یافتند و سایر تیم‌ها در مسابقات انتخابی شرکت کردند.

به گزارش خبرورزشی؛ ۵ تیم راه یافته به جام جهانی به همراه امارات میزبان در سید یک قرار گرفتند، سایر تیم‌های حاضر در انتخابی جام جهانی در سید دوم و سیدبندی سایر تیم‌ها به ترتیب رنکینگ آنها در فیفا مشخص شد.