ایران با شکست روسیه قهرمان جهان شد

0
261

تیم والیبال زیر ۱۹ سال ایران در دیدار نهایی رقابتهای قهرمانی جهان به مصاف روسیه رفت و با ارایه یک بازی خوب و مقتدرانه حریف قدرتمند خود را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد و قهرمان جهان شد.

 تیم های والیبال ایران و روسیه یکشنبه شب دیدار نهایی رقابتهای زیر ۱۹ سال جهان را در بحرین برگزار کردند که در پایان شاگردان وکیلی با حساب ۳ بر یک از سد حریف قدرتمند خود گذشتند و روی سکوی نخست جهان ایستادند.

تیم ایران در این بازی ست های اول، دوم و چهارم را به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰ رقیب خود را پشت سر گذاشت. تیم روسیه نیز ست سوم را ۲۵ بر ۲۱ به سود خود ثبت کرد.

محمد وکیلی سرمربی تیم ایران در این بازی از ترکیب مهدی جلوه، امیرحسین توخته، امیرمحمد فلاحت‌خواه، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد.

در ست نخست این مسابقه تیم ایران کاملا برتر از حریف خود ظاهر شد و با در توپگیری، سرویس و دفاع کاملا منسجم نشان داد. تیم روسیه که تحت تاثیر تیم کشورمان قرار داشت نتوانست بر بازی مسلط شود و ست نخست را ۲۵ بر ۲۰ واگذار کرد.

ست دوم نیز با بازی خوب تیم ایران همراه شد و شاگردان وکیلی تا میانه های این ست از حریف خود پیش بودند. روسیه از اواسط این ست به تیم ایران رسید و دو امتیاز نیز پیش افتاد اما با دفاع خوب روی تور و استفاده از توپ های برگشتی، تیم ایران ورق را به سود خود برگرداند و این ست را نیز ۲۵ بر ۲۳ برنده شد.

روسیه که چیزی برای از دست دادن نداشت در ست سوم با دفاع منسجم روی تور شرایط را به سود خود تغییر داد و در طول این ست برتر از تیم ایران ظاهر شد. در این ست وکیلی از تایم اوت ها استفاده کرد اما روسیه در نهایت این ست را ۲۵د بر ۲۱ برنده شد.

تیم روسیه در ست چهارم هم روی دفاع روی تور تمرکز کرده بود و تا امتیاز ۱۰ از ایران پیش افتاد با این حال ایران هم به سرویس های هدفمند روی آورد و دریافت اول حریف را مختل کرد. در این ست دو تیم در امتیاز ۱۷ برابر شدند و در حالی که روسیه یک امتیاز پیش افتاده بود تیم ایران به بازی برگشت و با سرویس های خوب خود برتری ۲۵ بر ۲۰ را رقم زد.

به گزارش مهر؛ بدین ترتیب تیم زیر ۱۹ سال ایران با شایستگی روی سکوی نخست جهان ایستاد. روسیه دوم شد و تیم ژاپن هم مدال برنز را از آن خود کرد.