اگر نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند نفت دیگر کشورها نیز عبور نخواهد کرد

0
179

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد که اگر نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند نفت دیگر کشورها نیز از این تنگه عبور نخواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوال درباره اینکه وزیر امور خارجه تصمیم گیری در مورد تنگه هرمز را به نیروهای مسلح مربوط دانسته گفت: در این خصوص مقامات بالاتر صحبت کرده و ما مجری این دستورات هستیم. همانطور که پیش از این نیز بارها توسط مقامات دولت جمهوری اسلامی گفته شده ما خواهان تأمین امنیت تنگه هرمز هستیم و امنیت این تنگه نیز توسط دولت جمهوری اسلامی برقرار می‌شود.

وی افزود: کشتی‌های جمهوری اسلامی نیز همچون دیگر کشورها در حال عبور از این تنگه هستند اما اگر قرار باشد کسی تنگه هرمز را ناامن کند قطعاً ما (سپاه پاسداران) با آن برخورد خواهیم کرد. همچنین اگر نفت ما(جمهوری اسلامی) از این تنگه عبور نکند حتماً نفت دیگر کشورها نیز از این تنگه عبور نخواهد کرد.

البته ما (سپاه پاسداران) قصد بستن تنگه هرمز را نداریم مگر اینکه اقدامات دشمنان به جایی برسد که مجبور شویم و چاره‌ای جز این وجود نداشته باشد.

باقری افزود: تا همین دیروز نیز ناوهای آمریکایی موظف به پاسخگویی به سوالات سپاه پاسداران در مورد تنگه هرمز بودند و آنان می‌دانند که امنیت این تنگه نیز بر عهده کیست.

ایسنا گزارش داد؛ باقری درباره وضعیت نیروی انتظامی نیز اظهار کرد: اعتبارات مالی این نیرو تضمین شده و ما در سال رونق تولید در تلاش خواهیم بود تا از ناجا حمایت کنیم؛ چرا که رونق تولید بدون امنیت شکل نخواهد گرفت.