اگر نتوانیم نفت صادر کنیم تنگه هرمز را می بندیم

0
230

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه و جمهوری اسلامی، تاکید کرد: دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی به حمایت کامل  واشنگتن از اسرائیل باز می گردد، اگر استفاده از تنگه هرمز برای جمهوری اسلامی محدود شود، اجازه استفاده از آن را به دیگران نخواهیم داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صرفا نظامی نیست بلکه در دفاع از انقلاب اسلامی و رشد و توسعه جمهوری اسلامی اسلامی نیز سهیم است، سپاه همچنین در همیاری مصیبت زدگان سیل اخیر در ایران نیز سهم به سزایی داشته است، افتخار می کنیم که سپاه پاسداران به مظلومان و ستمدیدگان کمک می کند.

دریادار تنگسیری از حمایت های مجلس جمهوری اسلامی از سپاه قدردانی کرد و گفت: حامی واقعی تروریسم در منطقه و جهان را همه می شناسند و تصمیم آمریکا علیه سپاه پاسداران تنها در راستای گمراهی افکار عمومی صورت گرفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به توانمندی های نظامی جمهوری اسلامی گفت: به رغم تحریم ها توان نظامی جمهوری اسلامی روز به روز در حال پیشرفت است و هرچه تحریم ها بیشتر شود توان نظامی جمهوری اسلامی نیز روز به روز بیشتر می شود.، ما با کشورهای هم‌جوار در دریا تعاملات و همزیستی مسالمت آمیز داریم.

وی تصریح کرد: دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی به حمایت کامل وانشگتن از اسرائیل باز می گردد.

وی با اشاره به تهدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی مبنی بر تحریم نفتی یادآور شد: تنگه هرمز طبق قوانین بین المللی یک گذرگاه دریایی است و اگر استفاده از تنگه هرمز برای جمهوری اسلامی محدود شود، استفاده از آن را به دیگران نخواهیم داد، درصورت وجود هرگونه تهدید در حمایت و دفاع از آبهای جمهوری اسلامی کوچکترین تردیدی نخواهیم کرد، از آبروی خود دفاع خواهیم کرد و هرکجا بحث دفاع از حق جمهوری اسلامی باشد مقابله به مثل می کنیم.

تنگسیری حضور نظامیان بیگانه منطقه را عامل ناامنی منطقه دانست و گفت: بیگانگان هیچ اهمیتی به امنیت منطقه نمی دهند و برایشان مهم نیست که اقداماتشان منجر به نابودی منطقه می شود، بیگانگان مستقر در منطقه دشمنان مردم در منطقه هستند و تهدیدی برای منطقه محسوب می شوند.

تنگسیری با اشاره به حضور «حشدالشعبی» و نیروهای مقاومت برای کمک‌رسانی و امداد در مناطق سیل زده ایران گفت: دست نشانده ها و مزدوران غرب و منافقان هستند که درخصوص مشارکت حشد الشعبی عراق در کمک رسانی به سیل زدگان اظهارات تحریک آمیزی دارند، حشد الشعبی نیروهای مردمی بودند که با کمک رسانی به سیل زدگان، کمک های جمهوری اسلامی به عراق را جبران کردند و بدون سلاح و با بیل مکانیکی برای کمک به سیل زدگان آمدند.

تنگسیری با اشاره به حضور مستشاری ایران در جنگ عراق و سوریه علیه تروریسم گفت: سپاه پاسداران به درخواست دولت سوریه و عراق به این کشورها رفت و سپاه دربرابر هیچ ظلمی علیه مسلمانان سکوت نخواهیم کرد.

به گزارش العالم؛ فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به جنگ و محاصره یمن خاطرنشان کرد: ائتلاف دشمن یمن را محاصره کرده و اگر این محاصره نبود به یمنی ها کمک می کردیم، رابطه مستحکم و همکاری مداومی با کشورهای عمان و قطر داریم.