اکران یک فیلم جنجالی قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

0
127

فیلم جدید گائل گارسیا برنال که درباره وضوع مهاجرت است، ۱۴ اکتبر و اندکی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا اکران می‌شود.

 فیلم «صحرا» تریلری با موضوع مهاجرت سه هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آمریکای شمالی راهی سینماها می‌شود.

«صحرا» که فیلم اختتامیه جشنواره فیلم لس‌آنجلس در پنجشنبه شب بود، دربرگیرنده دیدگاه‌های جدی سیاسی است که با سخنان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ نماینده جمهوری‌خواهان بازار داغی پیدا کرد. از جمله این سخنان کشیدن دیواری در مرز مکزیک بود که جلوی مهاجرت غیرقانونی را بگیرد.

فیلم «صحرا» را یوناس کوآرون نویسنده فیلمنامه «جاذبه» کارگردانی کرده و جفری دین مورگان در کنار گائل گارسیا برنال در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند. این فیلم نخستین بار در ماه سپتامبر گذشته در جشنواره بین‌المللی تورنتو اکران و با نقدهای مثبت قوی برای اجرا و کارگردانی روبه‌رو شد و جایزه نمایش ویژه را از فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم دریافت کرد. «صحرا» یا «دیزرتو» از سوی منتقد تورنتو به عنوان فیلمی سریع وبی‌امان معرفی شد.

آلفونسو کوارون کارگردان برنده اسکار برای فیلم «جاذبه» همراه برادرش این فیلم را تهیه کرده است. داستان فیلم با سفری امیدوارانه در جستجوی جایی بهتر برای زندگی آغاز و در نهایت به نبردی بدوی، سخت و دلخراش برای بقا بدل می‌شود و تعقیب گروهی از زنان و مردان غیرمسلح را در مرز آمریکا و مکزیک؛ جایی که چیزی برای پنهان شدن وجود ندارد، توسط گروهی خائن سودجو به نمایش می‌گذارد.

به گزارش  مهر به نقل از ورایتی، گائل گارسیا برنال بازیگر ۳۷ ساله مکزیکی به تازگی در فیلم «نرودا» نیز بازی کرده که در جشنواره کن به نمایش درآمد و برای جشنواره مونیخ نیز انتخاب شد. او بازیگر فیلم‌هایی چون «بابل»، «خاطرات موتورسیکلت»، «عشق سگی» و «کوری» نیز بوده است.