اولین پروژه کارگردانی «گری اولدمن» بعد از ۱۶ سال..

0
476

این روزها «اولدمن» خود را برای کارگردانی فیلم جدیدی تحت عنوان «اسب پرنده» (Flying horse) آماده می کند.

سینما خبر گزارش داد؛ ۱۶ سال از آخرین باری که «گری اولدمن» پشت دوربین ایستاد و فیلم معروف (Nil by Mouth) را ساخت می گذرد. این فیلم انگلیسی در آن سال موفق به دریافت دو جایزه بافتا شد.

 اسب پرنده ، برگرفته از زندگی «ادویرد موی بریچ» است.«موی بریج» یکی از پیشگامان صنعت عکاسی بود ولی عمده شهرت او به خاطر قتل یک منتقد معروف تئاتر به نام «هری لای کینز» به خاطره روابط با همسرش است. او از «رالف فینس» (هری پاتر) و «بندیکت کامبریچ» (تعمیرکار ، خیاط ، سرباز، جاسوس) برای ایفای نقشهای «موی بریج» و «هری لای کینز» دعوت کرده است.

8632720_5

«اولدمن» در حال حاضر بازی در فیلمهای «سوءظن» ، «کودک ۴۴» ، «روبوکاپ» و «سیاره میمونها۲» را پیش رو دارد.

گری الدمن فعالیت هنری‌اش را از ۱۹۸۰ در تئاتر شروع کرد. پس از اجرای چند نمایش در تئاتر وست راند لندن به شهرت رسید.

بازی در تئاتر عروسی پاپ (۱۹۸۵) برای او جایزه بهترین بازیگر تازه‌کار را به ارمغان آورد .بازی در فیلم سید و نانسی (۱۹۸۶) که اولین فعالیت سینمایی‌اش بود، باعث شد روزنامه ایونینگ استاندارد جایزه بهترین بازیگر تازه‌کار را به او اعطا کند.

در ۱۹۸۸ عازم آمریکا شد و با بازی در چند اثر ارزنده خود را بازیگری صاحب سبک معرفی کرد. اولین فیلمش در آمریکا فیلم حقوق جنایی(۱۹۸۹) است. وی پس از سالها نقش آفرینی در سال ۲۰۱۱ برای فیلم تعمیرکار خیاط سرباز جاسوس در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد نامزدجایزه اسکار شد.