اوباما و کامرون در باره دور بعدی مذاکرات هسته ای با ایران گفتگو کردند

0
154

کاخ سفید شامگاه روز سه شنبه اعلام کرد، اوباما رئیس جمهور آمریکا و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در باره برنامه مذاکرات آینده هسته ای با ایران، تلفنی صحبت کردند.

به گزارش رویترز به نقل سخنگوی کاخ سفید، در این گفتگوی تلفنی اوباما و کامرون بر حمایت خود از موضع مشترک گروه ۱+۵ تاکید کردند”.

این گفتگو پس از آن انجام می گیرد که کاخ سفید روز گذشته به کنگره این کشور هشدار داد که اگر الان قانون تحریم های بیشتر علیه ایران به تصویب برساند، در آن صورت ایالات متحده به سوی جنگی ناخواسته کشیده خواهد شد.

در بیانیه کاخ سفید خطاب به کنگره آمده است: “مردم آمریکا خواهان جنگی دیگر نیستند”.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بیانیه مذکور نشان دهنده موضع سخت اوباما در مقابل کنگره است.

طبق این گزارش رئیس جمهور آمریکا مصمم است که تا پیش از جنگ به دیپلماسی و مذاکره فرصت دهد.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید گفت: “مردم آمریکا خواهان حل صلح آمیز مناقشه هسته ای ایران با جهان هستند که از طریق قرارداد مانع دستیابی این کشور به سلاح هسته ای شود”.

وی افزود: ” در غیر اینصورت جایگزین مذاکره و دیپلماسی با ایران، گزینه نظامی خواهد بود”.

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد: “درک این مسئله مهم است که اگر نتوانیم از طریق دیپلماسی موضوع برنامه اتمی ایران را حل کنیم، دیگر چه گزینه ای در اختیار ما و متحدانمان باقی خواهد ماند؟”

گفتگوهای گروه ۱+۵ با ایران هفته گذشته در ژنو بدون امضای توافق به پایان رسید. اما اوباما متعهد شده است که مانع هسته ای شدن ایران شود.

روز چهارشنبه، کری به “کاپیتول هیل” ساختمان کنگره آمریکا می رود تا نمایندگان را قانع کند تا از تصویب قطعنامه جدیدی علیه ایران خوداری کنند.

این در حالی است که برخی از نمایندگان جمهوری خواه مانند، سناتور “مارک کیرک” تاکید دارند که تحریم ها بهترین گزینه به جای جنگ علیه ایران است و می توانند این کشور را مجبور به متوقف کردن برنامه مشکوک هسته ای خود کنند.

به گزارش العربیه؛ سناتور جمهوری خواه گفت:” مردم آمریکا را نباید مجبور کرد تا به جای جنگ، به قراردادی بد با ایران تن دهند”.

مطلب قبلیرونمایی از لباس آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴
مطلب بعدیپیام فاطمه کروبی به مناسبت هزارمین روز حصر رهبران جنبش سبز
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...