اهدای مدال افتخار جشنواره جیفونی ایتالیا به جسیکا چاستین..

0
494

جشنواره جیفونی که قدیمی‌ترین و بزرگترین جشنواره فیلم جوانان در اروپا است، مهم‌ترین مدال افتخارش را به جسیکا چاستین اهدا می‌کند.

به گزارش  مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، جسیکا چاستین که در دو سال اخیر برای فیلم هایی که پشت سر هم بازی کرده نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، به عنوان مهمان افتخاری در چهل و سومین دوره جشنواره فیلم جیفونی ایتالیا حضور خواهد داشت.

چاستین که برای ایفای نقش در “خدمتکار” در سال 2011 نامزد اسکار بازیگر مکمل بود، برای بازی در فیلم “سی دقیقه نیمه شب” به کارگردانی کاترین بیگلو نامزد دریافت جایزه نقش اول شد.

او در جشنواره فیلم جیفونی ایتالیا جایزه تجربه را که معتبرترین جایزه این جشنواره فیلم است، دریافت می کند.

images

جشنواره فیلم جیفونی که در دهکده تاریخی جیفونی نزدیک ناپل ایتالیا برگزار می‌شود، قدیمی‌ترین و بزرگترین جشنواره فیلم برای کودکان و نوجوانان در اروپا و یکی از پرطرفدارترین جشن‌های هنری است.

مقامات این جشنواره از این بازیگر 36 ساله برای “چهره‌ای که جهانی دیگر را تجسم می‌کند” تجلیل می کنند.

این جشنواره از 19 تا 28 ژوییه برگزار می شود و چاستین در روز 21 ژوییه تقدیر می شود.

جسیکا چاستین  (زاده ۲۹ مارس ۱۹۸۱) بازیگر آمریکایی است. جسیکا چستین به خاطر بازی در فیلم “سی دقیقه پس از نیمه شب” جایزه بهترین هنرپیشه زن گلدن گلوب 2013 در رشته درام را نصیب خود کرد و نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد بازی در فیلم پرواز برای او نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به ارمغان آورد. این فیلم به تعقیب و عملیات کشتن اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده می پردازد.

از فیلم‌های معروف او می‌توان به درخت زندگی و خدمتکاران اشاره کرد.او برای بازی در فیلم خدمتکاران نامزد جایزه گلدن گلوپ و اسکار برای ایفای نقش مکمل شد.