اهدای جایزه چاپلین به رابرت ردفورد

0
127

رابرت ردفورد بازیگر و کارگردان به زودی جایزه چاپلین را نیز به فهرست دستاوردهایش اضافه خواهد کرد.

انجمن فیلم آمریکا رابرت ردفورد برنده دو جایزه اسکار را به عنوان چهره بعدی که شایسته دریافت جایزه چاپلین است، انتخاب کرد.

چهل و دومین جایزه چاپلین در مراسم انجمن فیلم در لینکلن سنتر و در جشن جایزه چاپلین به ردفورد اهدا می شود. این مراسم در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۱۵ برگزار می شود تا از یک عمر دستاوردهای هنری این کارگردان قدردانی شود.

آن تننباوم رییس این انجمن گفت: این هیات خوشوقت است که ردفورد برنده بعدی ما خواهد بود. وی افزود: او نه تنها چهره‌ای بین‌المللی و بازیگر، کارگردان و تهیه کننده‌ای محبوب است، بلکه باید گفت شاید هیچ هنرمندی حتی چارلی چاپلین نتوانسته‌ است به صورت فردی، به اندازه او فیلم مستقل ساخته باشد.

وی افزود: جهان سینما به خاطر تلاش او واقعا غنی‌تر شده است.

ردفورد که جشنواره فیلم ساندنس را از سال ۱۹۷۸ به راه انداخته، آخرین بار در فیلم «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» روی پرده رفت.

رابرت ردفورد بازیگر و کارگردان هفتاد و هشت ساله، که سال پیش جایزه امریکن ریویرا را از فستیوال فیلم بین‌المللی سانتا باربارا دریافت کرد و جایزه جشنواره تلوراید به وی اهدا شد، برای بازی در فیلم «همه چیز از دست رفته است» نامزد اسکار بود.

سال پیش راب راینر کارگردان فیلم‌هایی چون «میزری» این جایزه را دریافت کرد و سال ۲۰۱۳ این جایزه به باربارا استرایسند اهدا شد.

جشن جایزه چاپلین از سال ۱۹۷۲ هر سال از سوی انجمن فیلم آمریکا برگزار می شود. این جایزه پس از آن که چارلی چاپلین پذیرفت تا برای دریافت این جایزه از تبعید به آمریکا بازگردد و جایزه‌اش را دریافت کند، به نام او خوانده شد و پس از آن هر سال به نام او اهدا شد.

به گزارش  مهر به نقل از آسوشیتدپرس،آلفرد هیچکاک، بیلی وایلدر، لارنس اولیویه، فدریکو فلینی، الیزابت تیلور، بت دیویس، جیمز استوارت، رابرت آلتمن، مارتین اسکورسیزی، دایان کیتون، مریل استریپ، تام هنکس، مایکل داگلاس، سیدنی پواتیه، کاترین دونو از جمله چهره های برجسته ای هستند که این جوایز به آنها اهدا شده است.