اهدای جایزه سیسیل ب دومیل امسال به جرج کلونی

0
192

جرج کلونی بازیگر و کارگردان سینما امسال در مراسم گلدن گلوب با دریافت جایزه سیسیل ب دومیل تجلیل می‌شود.

 انجمن مطبوعات خارجی هالیوود روز دوشنبه اعلام کرد با اهدای جایزه سیسیل ب دومیل از جرج کلونی برای مشارکت فوق‌العاده اش هم در برابر دوربین و هم پشت آن تجلیل می‌کند.

سال پیش این جایزه به وودی آلن اهدا شده بود.

کلونی سال پیش در فیلم «جاذبه» ایفای نقش کرده بود و در «مردان یادبود» نیز هم بازی کرده بود و هم به عنوان تهیه کننده حضور داشت. او اواخر امسال در فیلمی علمی –تخیلی برای دیسنی با عنوان «سرزمین فردا» راهی پرده‌های بزرگ می شود.

در سال ۲۰۰۸ کلونی پیامی برای صلح به سازمان ملل فرستاد و دو سال بعد همراه با جوئل گالن برای کمک به هاییتی ۶۶ میلیون دلار پول جمع کرد. در سال ۲۰۰۶ او و پدرش نیک کلونی به دارفور در آفریقا سفر کردند و مستندی درباره وقایع نسل کشی در آن سرزمین تهیه کردند.

کلونی، برد پیت، مت دیمون، دون چیدل و جری واینتراپ گروهی را تاسیس کردند که به مسایل دارفور می پردازد.

جودی فاستر در سال ۲۰۱۳، مورگان فریمن در سال ۲۰۱۲، استیون اسپیلبرگ در سال ۲۰۰۹، رابین ویلیامز در سال ۲۰۰۵، و بارابار استرایسند در سال ۲۰۰۰ از برندگان جایزه معتبر سیسیل ب دومیل هستند.

کلونی تاکنون به عنوان بازیگر و فیلمساز ۱۳ بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده و چهار بار آن را دریافت کرده ست. او جایزه امی را نیز در کارنامه اش دارد.

کلونی دو بار هم جایزه اسکار را برده است.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر،وی جایزه سیسیل ب دومیل را در مراسم امسال جوایز گلدن گلوب در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۵ دریافت می‌کند.