اهدای جایزه انجمن جلوه‌های بصری به ریدلی اسکات

0
141

ریدلی اسکات کارگردان نامدار با دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری از انجمن جلوه‌های بصری سینما، تجلیل می‌شود.

 کارگردان کهنه کاری که جدیدترین فیلمش با عنوان «مهاجرت: خدایان و پادشاهان»‌۱۲ دسامبر امسال راهی سینماها می‌شود در سیزدهمین جشن سالانه انجمن جلوه‌های بصری آمریکا مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

این جایزه در مراسمی که چهارم فوریه در هتل بورلی هیلتون برگزار می‌شود، به اسکات اهدا خواهد شد.

جف اوکون رییس انجمن جلوه‌های بصری از ریدلی اسکات به عنوان صدایی قابل دفاع برای آینده، بنگاه‌های خبری و شرکت‌های تجاری یاد کرد و گفت دیدگاه‌های او و مشارکتش در هنر مثال زدنی است و تاثیر دیدگاه‌هایش بر تکنیک‌های هنری با دیگران قابل مقایسه نیست.

اسکات کارگردان فیلم‌های کلاسیک علمی-تخیلی چون «بلید رانر» و «بیگانه‌ها» چندین بار نامزد دریافت اسکار برای بهترین کارگردانی شده که کارگردانی «تلما و لوییز» از جمله آنهاست. او یک اسکار نیز برای بهترین فیلم برای ساخت «گلادیاتور» در کارنامه اش دارد.

او اکنون در حال تولید «مریخی» با بازی مت دیمون است که قرار است سال ۲۰۱۵ اکران شود. او تولید کننده مجموعه تلویزیونی «زن خوب» هم بوده است.

اسکات نیز با صدور بیانیه‌ای گفت: بهترین فیلمسازی همیشه حاصل کار جمعی بین هنرمندان، اهل تکنولوژی و افراد فنی است.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، او افزود: در طی این سال‌ها بسیار خوشوقت بوده ام که روی فیلم‌هایی کار کرده‌ام که دیده شده‌اند و همیشه از گروه جلوه‌های بصری که در کارها با من کار کرده‌اند، سپاسگزار بوده‌ام.