انقلابیون عراقی یا شبح و لولویی به نام داعش؟! داعش اینجا، داعش آنجا، داعش همه جا!!

0
134

دکتر کاوه احمدی علی آبادی
عضو هئیت علمی دانشگاه آبردین با رتبه پروفسوری
عضو جامعه شناسان بدون مرز(ssf)

واقعاً تبدیل داعش به عنوان مسئول هر جنایتی در خاورمیانه به موضوعی مضحک بدل شده است. آن هم وقتی که هر کشوری در خاورمیانه که بدنبال منافعی است، یک داعش در سوریه و عراق ساخته است و داعش به لولوی مناسبی بدل شده که هر کشوری که بخواهد خواسته های جاه طلبانه اش را بدون برعهده گرفتن مسئولیت اعمالش اجرا کند، داعش را به عنوان متهم و مقصر معرفی می کند. در این که داعش همچون القاعده از هر جنایتی فرو گذار نیست، شکی نیست، ولی اگر هر فاجعه یا حتی مشکلی را که در خاورمیانه روی می دهد به نام داعش تمام کنیم، مشکلات و فجایع همچنان بازتولید خواهند شد و حل نمی گردند. مگر ممکن است که با این سرعت بخش های بزرگی از یک کشور توسط یک گروه شبه نظامی چند هزار نفری که وسیله نقلیه شان تنها وانت بار است، بتواند ارتشی بزرگ، منظم و آموزش دیده را با توپ و تانک و زرهی، چنین یک طرفه و سریع و قاطع شکست دهد! سرعت تسخیر پایگاه های نظامی و شهرها آنقدر بالاست که حتی اگر کسی با عجله بدنبال دستشویی بگردد نمی تواند با این سرعت به آن برسد، چه جای آن که این همه مکان نظامی و حساس و شهر و روستا را طی درگیری مسلحانه فتح کند؟ وقت آن رسیده تا ناظران خارجی خاورمیانه دیدگان خود را به روی حقایق و واقعیات موجود باز کنند. آنچه در عراق روی می دهد به کنترل در آوردن تمامی مراکز نظامی و حکومتی توسط نیروهای انقلابی عراق از طریق هماهنگی قبلی با ارتشیان و مقامات مناطق تسخیر شده است. همان گونه که قبلاً به آنان گفته شده بود: «… در استان هایی که با مقامات و مسئولان شان قبلاً برای قیام هماهنگ کرده باشید حتی نیاز به درگیری های مسلحانه چندانی نیست و خیلی آرام و امنیتی می توانید انتقال قدرت را صورت دهید و مراکز پلیس محلی نیز بسیاری به شما بپیوندند. روش تان برای این کار باید چنین باشد که نخست به کمک پیک ها و رابط هایی با عشایر دیگر استان ها و به خصوص سنی های ناراضی دیگر استان ها ارتباط برقرار می کنید و بعد از این که شبکه های پنهانی را در مناطق مختلف شهرها و استان ها سازماندهی کردید، نقطه آغاز قیام را همزمان و هماهنگ در یک روز و به شکلی ناگهانی و غافلگیرانه شروع می کنید و نیروهای مسلح تان به مراکز امنیتی و نظامی شهر یا استان حمله می کنند. این گونه با کمترین تلفات ناگهان بخش های وسیعی از استان ها و حتی کشور از دست مزدوران مالکی خارج می شود». آن هم با کمترین تلفات انسانی و با رعایت حقوق تسلیم شوندگان. در سوریه دیدیم که داعش به هر کجا که پا می گذارد به صغیر و کبیر رحم نمی کند و قتل عامی دهشتناک راه می اندازد، اما انقلابیونی که اینک شمال غربی عراق را تصرف کرده اند، نه تنها با مردم کاری ندارند که حتی با نظامیان و مسئولانی که اسلحه زمین بگذارند، کاری ندارند و امان شان می دهند و هیچ گزارشی از خرابکاری های مشابه القاعده و داعش دیده نشده است، چه رسد کشتار تسلیم شوندگان. البته القاعده ثابت کرده به هر جا که خلاء امنیتی پیش آید، نفوذ می کند و به کارهای تروریستی دست می زند و این شامل هر منطقه ای می تواند باشد.
انقلابیون عراقی توجه کنند که تنها با نیروهای شبه نظامی نمی توانید به پیروزی های تان ادامه دهید و باید از فرماندهان و نظامیان فراری برای بازگشت به منطقه و برعهده گرفتن نقش دفاع از مناطق آزاد شده کمک بگیرید و گرنه به تدریج مناطق تصرف کرده را از دست خواهید داد. طی اعلام بسیج عمومی همه شهروندان بالای ۱۸ سال مناطق آزاد شده عراق باید مسلح شوند تا بتوانند در صورت وقوع هر ناامنی از خود و خانواده شان دفاع کنند. کار اداره شهرها و استان ها باید به عراقیان سپرده شوند و رسماً “اقلیم سنی نشین عراق در چارچوب ارضی عراق و پایبند بدان را” اعلان نمایید. رزمندگان عراقی نیز به مناطق دیگری که دولت مزدور مالکی در آنجا حضور و حاکمیت دارد حمله کنند و تعقیب شان نمایند و قیام مردمی در سایر مناطق سنی نشین نیز باید ادامه یابد و همگان را تشویق به خیزش علیه دولت دست نشانده و مزدور مالکی کنید. باز تکرار و توصیه می کنم، ارتشیانی را که از مقاومت با شما دست کشیدند، در صورت تمایل خودشان می توانید برای دفاع از سرزمین های آزاد شده به همیاری فرا خوانید و آنان آموزش و تجارب زیادی در این زمینه دارند و حیف است که از قابلیت های شان برای دفاع از دستاوردهای قیام تان استفاده نکنید. باز تکرار و تأکید می کنم، همان گونه که در حمله اخیرتان به بمب گذاری اماکن عمومی و ترورهای کور و کشتار بی گناهان و مردم عادی روی نیاوردید در تمام مدت مبارزه تان باید بدان پایبند بمانید و تنها در آن صورت است که در مسیر حق اید و گرنه از شما اعلام برائت خواهد شد؛ حجت تمام. هستند کسانی که از سوریه آمده اند و در میدان عمل چه بسا دچار لغزش هایی شوند و شما انقلابیون عراقی باید آنان را به سرعت از آن بازدارید و متعهد و مسئول به اصول انسانی و اسلامی سازید. به خصوص القاعده همواره در هر جایی که خلاء قدرت به وجود آید نفوذ می کند و به ترور و بمب گذاری مبادرت می ورزد که باید مانع شان شوید و بدانید که علاوه بر مزدوران سپاه قدس و مالکی، آنان دیگر دشمنان شما و مردم تان اند. به گروگان گرفتن اتباع سایر کشورها و مقامات دیپلماتیک کشورهای دیگر از جمله کار بسیاری نادرستی بود که صورت گرفت و به جز بدنامی نتیجه دیگری ندارد. باید هر گروهی که این عمل غیرانسانی و ضد اسلامی را انجام داده آنان را ضمن عذرخواهی به سرعت آزاد کند.
مقامات و اقلیم کردستان عراق و پیشمرگه های کرد توجه کنند همان گونه که به انقلابیون عراقی سفارش شده بود، وارد مناطق کردنشین نشدند و شما باید تنها از مناطق کردنشین در صورت مورد حمله قرار گرفتن دفاع کنید و هیچ عملیات مشترکی را با ارتش مالکی بر علیه انقلابیون انجام نخواهید داد. مناطق مورد اختلافی که توسط ارتش عراق رها شده باید توسط شما پوشش امنیتی داده شود و باید انجا حضور نظانمی داشته باشید و مواظب باشید به بازی خطرناک به جان هم افتاده عراقیان توسط باند مالکی و مزدوران ایرانی فرو نیافتید. مالکی و دولت اش باید استعفا دهند و آنچه می بینید حاصل عدم نمایندگی دولت اش در این مدت برای همه عراقیان و اتکای صرف اش به سپاه قدس ایران و شکنجه گران اش است که موجب شد نظامیان و مسئولان بسیاری از مناطق سنی نشین در هماهنگی با رزمندگان و انقلابیون یا سلاح را به زمین بگذارند یا به انقلابیون مسلح به پیوندند. باید دولت نجات ملی متشکل از کلیه جریان های عراقی و مقاماتی که دست شان به خون عراقیان آلوده نیست، تشکیل شود. هشدار می دهم؛ اگر آمریکا و سایر کشورهای خارجی و نیروهای داخلی عراق نتوانند مالکی و دولت مسخره اش را متقاعد به ترک قدرت کنند، باید منتظر یک جنگ داخلی به دهشتناکی سوریه در عراق بنشینیم.