انجمن نویسندگان آمریکا هم نامزدهای بهترین های سال را معرفی کرد

0
132

بیست و سومین دوره جوایز سالانه انجمن نویسندگان آمریکا اسامی نامزدهایش را علام کرد.

 انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) چهارشنبه شب با اعلام اسامی نامزدهای دریافت جوایز فیلمنامه اقتباسی و غیراقتباسی، فیلم‌های راه یافته به این دو بخش و نیز بخش مستند را معرفی کرد.

«پل جاسوسان» نوشته مت چارمن و اتان و جوئل کوئن، «سیکاریو» نوشته تیلور شریدان، «کانون توجه» نوشته تام مک‌کارتی و جاش سینگر، «مستقیم از کامپتو» نوشته جاناتان هرمن و آندرا برلوف و «Trainwreck» نوشته ایمی شومر، نامزدهای جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی هستند.

در بخش فیلمنامه اقتباسی نیز این فیلم‌ها انتخاب شده‌اند: «کمبود بزرگ» نوشته چارلز راندولف و آدام مکی با اقتباس از کتاب مایکل لوییس به همین نام، «کارول» نوشته فیلیس ناجی بر مبنای رمان «بهای نمک» نوشته پاتریشیا های‌اسمیت، «مریخی» نوشته درو گادارد با اقتباس از رمان اندی ویر به همین نام، «استیو جابز» نوشته آرون سورکین با اقتباس از کتاب والتر آیزاکسون و «ترومبو» نوشته جان مک‌نامارا با اقتباس از کتاب  نوشته بروس کوک.

انجمن نویسندگان آمریکا در بخش مستند نیز این فیلم‌ها را انتخاب کرد: «کانادایی بودن» نوشته رابرت کوهن، «روشن شدن: ساینتولوژی و زندان باور» نوشته الکس گیبنی، «کرت کوبین»  نوشته برت مورگن و «دعای پیامبر» نوشته ایمی جی. برگ.

«هشت نفرت‌انگیز»، «درون بیرون»، «پسر شائول»، «جنبش حق رای برای زنان»، «اکس ماکینا»، «مد مکس: جاده خشم» در بخش فیلمنامه غیراقتباسی و «اتاق»، «دختر دانمارکی»، «آنومالیسا»، «بروکلین»، «۴۵ سال» و «من و ارل و دختر در حال مرگ»، در بخش اقتباسی، از جمله فیلم‌هایی با فیلمنامه‌های مطرح بودند که واجد شرایط شرکت در این رقابت شناخته نشدند.

 به گزارش  مهر به نقل از ورایتی، اسامی برندگان بیست و سومین دوره جوایز سالانه انجمن نویسندگان آمریکا ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن) در دو مراسم همزمان در لس‌آنجلس و نیویورک معرفی می‌شود.