انتقال فعال کارگری شاهرخ زمانی از زندان گوهردشت کرج به نقطه نامعلومی

0
152

بنابه گزارشات رسیده فعال کارگری شاهرخ زمانی صبح روز چهارشنبه تحت عنوان انتقال به دادگاه از بند ۳ زندان گوهردشت کرج خارج و به نقطه نامعلومی منتقل گردید.

روز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه فعال کارگری حوالی ساعت ۰۶:۳۰ از بند ۳ زندان گوهردشت کرج که روز سه شنبه به آنجا منتقل شده بود تحت عنوان انتقال به دادگاه از بند خارج نمودند و به نقطه نامعلومی منتقل گردید.

فعال کارگری شاهرخ زمانی پس از ۳۵ روز اعتصاب غذا در اعتراض به انتقالش به زندان قزل حصار کرج بازجویان وزارت اطلاعات را وادار کرد که تسلیم خواسته های به حق وی شوند و او را به زندان گوهردشت کرج بازگرداندند .این فعال کارگری فقط ۳۰ دقیقه در سالن ۱۲ سالن زندانیان سیاسی بند ۴ زندان گوهردشت کرج بود که وی را به بند ۳ زندان گوهردشت کرج منتقل کردند و به او حتی اجاز بردن وسایل شخصی اش را ندادند.

شرایط جسمی فعال کارگری شاهرخ زمانی در اثر اعتصاب غذای طولانی مدت حاد و ازکاهش شدید وزن رنج می برد.در حدود ۲۰ کیلو از وزن وی کاسته شده است. علیرغم ضعف جسمی و فشارهای غیر انسانی که در زندان قزل حصار بر او وارد کرده بودند اما روحیه ای قوی و استوار دارد.

هدف بازجویان وزارت اطلاعات از انتقال این فعال کارگری به نقطه نامعلومی عدم تن دادن به خواسته های به حق زندانیان سیاسی است و ایجاد فضای رعب و وحشت در بین زندانیان سیاسی است. مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج واز شکنجه گران شناخته شده این زندان که مجری فرامین بازجویان وزارت اطلاعات می باشد از بازگشت فعال کارگری سخت عصبانی است و به وی گفته است که کاری خواهم کرد که پشیمان شوی.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال فعال کارگری به نقطه نامعلومی به منظور تحت فشار قرار دادن او را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای آزادی تمامی زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۷ فروردین ۱۳۹۲ برابر با۱۶ آوریل ۲۰۱۴

مطلب قبلیفعال کارگری بازجویان وزارت اطلاعات را وادار به تن دادن به خواسته هایش نمود
مطلب بعدیساموئل ال جکسون: من لارنس فیشبورن نیستم
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...