انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به بند ۸ زندان اوین

0
116

بنابه گزارشات رسیده زندانی سیاسی ارژنگ داودی پس از چند روز جابجایی به نقاط مختلف زندان اوین نهایتا به بند ۸ زندان اوین منتقل گردید.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی روز پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه از بندر عباس به تهران منتقل گردید . روز شنبه ۳۰ فروردین ماه به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برده شد تا با پرونده سازی جدید که تحت نام پرونده سرویس بهداشتی شهرت یافته است مورد محاکمه قرار گیرد . لازم به یاد آوری است که زندانی سیاسی ارژنگ داودی زمانی که در بند ۲۰۹ زندان اوین بود بر روی سرویس بهداشتی نوشته بود « بیت رهبری ».

ولی به دلیل استعفای پیر عباسی رئیس این شعبه و بدون سرپرست ماندن این شعبه وی را به احمد زاده که قبلا رئیس اجرای احکام اوین بود و در حال حاضر به عنوان دادرس ویژه امنیت منصوب شده است ، بردند.

احمدزاده دستور داد که زندانی سیاسی ارژنگ داودی را به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کنند ولی ۲۰۹ از پذیرفتن وی خوداری نمود و او را مجددا پیش احمدزاده بازگرداندند. احمدزاده خطاب به زندانی سیاسی ارژنگ داودی گفت: جونها( بازجویان وزارت اطلاعات) گفتند که گر بیایید اینجا او را لت و پار خواهیم کرد. زندانی سیاسی ارژنگ داودی در پاسخ به احمد زاده گفت:اگر عرضه داشتن لت و پار کنند، همان موقع که روی توالت نوشتم بیت رهبری،جنگل ولی فقیه و اوحش الوحش خامنه ای همان موقعه لت و پار می کردند.

احمد زاده پس از این مشاجره لفظی دستور داد که زندانی سیاسی ارژنگ داودی را به بند ۲ـ الف منتقل کنند اما بند ۲ـ الف او را نپذیرف ونهایتا به بند ۸ زندان اوین منتقل گردید.

هنگام انتقال به بند ۸ زندان اوین بازرسی اطلاعات زندان به صورت کینه توزانه و وحشیانه وسایل شخصی زندانی سیاسی ارژنگ داودی را پرتاب می کردند و مقدار زیادی از وسایل شخصی او را با خود بردند و به وی گفتند که دیگر دنبال این وسایل نباشد .

بند ۸ زندان اوین دارای ۲۴۱ زندانی می باشد که ۱۳۵ نفر از آنها اتباع خارجی هستند ۴ نفر از آنها از کشور ژاپن و سایرین از کشورهای مختلف جهان هستند همه آنها به اتهام مواد مخدر دستگیر شده اند .زندانی سیاسی ارژنگ داودی در اتاق ۲ سالن ۱۱ همراه با ۱۸ زندانی دیگر نگهداری می شود.جیره غذایی زندانیان به لحاظ کمی و کیفی بسیار پایین است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال این زندانی سیاسی به زندانهای مختلف ایران از جمله اوین، گوهردشت کرج، بندرعباس وهمچنین نگهداری طولانی مدت که گاها بیش از ۴ ماه در سلولهای انفرادی توام با فشارهای قرون وسطایی و غیر انسانی همراه بوده است را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای به دادگاه های کیفری بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۴ اردیبهشت ۹۳ برابر با ۲۴ آوریل ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیاعتصاب غذای ۱۲ تن از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج (رجایی شهر) در پشتیبانی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین
مطلب بعدیبیاد ریچارد فرآی دانشمند و پژوهنده ایراندوست
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...