انتقال ارژنگ داودی به سالن متروکه و انفرادی و سلول کاملا ایزوله شده در زندان بندرعباس

0
149

بنابه گزارشات رسیده  روز گذشته زندانی سیاسی ارژنگ داودی از بند ۳ به سالن متروکه و انفرادی که دارای شرایط به غایت وحشتاک است منتقل نمودند.

روزدوشنبه ۲۷ آبان ماه زندانی سیاسی ارژنگ داودی که در ۹ مین روز اعتصاب غذای خود بسر می برد از بند ۳ به سالنی که معروف به ملاقات شرعی است و هیچ زندانی در آن نگهداری نمی شود برده شد او در سلول ۶ این سالن قرار داده شده است.زندانی سیاسی ارژنگ داودی در نهمین روز اعتصایب غذای خود بسر می برد و شرایط جسمی وی حاد می باشد.

سالن معروف به سالن شرعی دارای ۶ سلول می باشد و سلولها فاقد هر گونه امکانات اولیه انسانی است این سالن از سایر بندها جدا می باشد و در کنارهای محوطه زندان قرار دارد و هیچ زندانی در آن وجود ندارد و در حالت معمولی حق ترددی به آن را ندارد . سلولها فاقد هرگونه دریچه و پنجره هستند و همچنین فاقد وسایل گرمایی و غیره می باشد. بر خلاف سلولهای انفرادی که هواخواری دارند ولی این سالن فاقد هواخوری است و زندانی از دیدن نور و هوای آزاد محروم می باشد. این اولین باری است که زندانی را به این نقطه منتقل می کنند.

هنوز هدف از انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به این نقطه نامشخص است ولی شرایط حاد جسمی وی در اثر ۹ روز اعتصاب غذا و تهدید به قتل وی توسط حسن مرسلپور این نگرانی شدید را بوجود آورده است که بازجویان وزارت اطلاعات قصد حذف فیزیکی وی را دارند.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی توسط حاج محمودی از شکنجه گران وحشی و قدیمی این زندان و رئیس اطلاعات زندان و معاون وی فردی به نام علی مرادی به این سالن منتقل شد.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی روز ۱۹ آبان ماه از بند زندانیان سیاسی به بند ۳ منتقل شد او در اعتراض به رفتارهای وحشیانه و تهدید به قتل وی توسط عباس مرسلپور رئیس زندان و انتقال بی دلیل وی به بند۳ اقدام به اعتصاب غذا نمود و همچنان در اعتصاب غذا بسر می برد.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی از سال ۱۳۸۲ تاکنون در زندان بسر می برد و در طی این مدت بارها به شکنجه گاه های مختلف وزارت اطلاعات برده شد و در سلولها انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان قرا گرفت.بازجویان وزارت اطلاعات برای تحت فشار قرار دادن وی همسراین زندانی سیاسی را دستگیر و ۴ ماه در سلولهای انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان قرار دادند .با نامه کتبی دفتر آخوند علی خامنه ای منزل شخصی ارژنگ داودی مصادره گردید و به اموال سرقت شده از مردم ایران آخوند علی خامنه ای افزوده شد

فعالین حقوق بش و دمکراسی در ایران،انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به سالن انفرادی و سلول کاملا ایزوله شده که فاقد هرگونه امکانات اولیه انسانی از جمله محرومیت حتی از نور خورشید را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه جنایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۸ آبان۹۲ برابر با ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیتعویق عمل جراحی حمید مرادی به دلیل مناسب نبودن وضعیت قلب وی
مطلب بعدییورش به سلول روحانی آزادیخواه و مورد توهین، تهدید واذیت و آزار قرار دادن ایشان
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...