انتقاد علی لاریجانی به گزارش بان کی مون: “دغل کاری سازمان یافته”

0
148

 علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، گزارش جدید سازمان ملل متحد در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران را به شدت مورد انتقاد قرار داد و آن را “دغل کاری” سازمان یافته خواند.

علی لاریجانی در جلسه علنی روز شنبه گفت: ایران به دلیل مبارزه با قاچاقچیان و اعدام آنها مورد اهانت قرار می گیرد و این خیلی “بی صفتی و بی وجدانی” است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارشهای سازمان ملل متحد در ارتباط با نحوه مبارزه جمهوری اسلامی با قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد: اینها، با “ظلم و دغل کاری” تحت یک فضاسازی فرهنگی و سیاسی سازمان یافته، اینگونه گزارشهای مغرضانه صادر می کنند.

علی لاریجانی متذکر شد: تاریخ ایران و اسلام، بارها طعم تلخ فریبکاران را چشیده اند، مگر رضا شاه فاسد برای جلب نظر مردم در جلوی دسته عزاداران سیاه نمی پوشید و گل برسر نمی گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: آمریکا متوجه شده است که در مذاکرات هسته ای چیزی برای گفتن ندارد، بنابراین به عوامل خود در سازمان ملل اعلام داشته تا فضاسازی جدیدی داشته باشند و مذاکرات را از مسیر خود خارج سازند.

همچنین علی لاریجانی خطاب به وزارتخانه های امور خارجه و اطلاعات، متذکر شد: باید در مورد سفر مقامات سایر کشورها با دقت عمل شود و اجازه داده نشود تا دیگران با رفتار خود سبب توهین به ملت ایران شوند.

اشاره رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی به دیدار کاترین اشتون، رئیس دیپلماسی خارجی اتحادیه اروپا و دیدار با جمعی از فعالین حقوق زنان و از جمله مادر ستار بهشتی، وبلاگ نویسی که در زندان جان باخت، است.