انتقاد تند پرویز پرستویی از یک نماینده

0
137

پرویز پرستویی«عجب دنیای غریبی شده است. دائما باید مراقب باشی که مبادا رکب بخوری و هر چه می‌خواهی کاری به کار کسی نداشته باشی و سرت به کار خودت باشد، باز می‌بینی آدم‌ها به‌دنبال فرصت و موقعیت خودشان مدام در جست‌وجوی کسانی هستند که بتوانند به آنها وصل بشوند و اسبشان را بتازانند.

در تاریخ ۲۱مرداد ۹۱، فاجعه زلزله در منطقه آذربایجان یعنی شهرهای اهر، هریس و ورزقان اتفاق افتاد. کمابیش ملت ایران در هر جای دنیا، باخبر هستند که متعاقب آن بنده در معیت آقایان سیدرضا میرکریمی، کمال‌تبریزی و جمع دیگری از هنرمندان به‌ عنوان نمایندگان خانه سینما با حضور در مقابل سینما آزادی با همیاری مردم چه در داخل و چه در خارج از ایران، مبالغی را جمع‌آوری کردیم؛ نه به قصد خانه‌سازی، بلکه به قصد تاسیس یک خانه‌ فرهنگ در مرکز زلزله (هریس) و قبلا هم چندین‌ بار در مصاحبه‌ها عنوان کردیم که هدف از بنای خانه فرهنگ چیست. بنابراین بعد از گذشت ۱۶روز از وقوع حادثه زلزله به اتفاق دوستان ذکرشده و تعداد دیگری از هنرمندان به محل وقوع حادثه رفتیم و نهایتا در شهر تبریز در لابی هتل شهریار با دوستان عزیز دیگری که از معتمدان و فرهنگیان شهر تبریز هستند مثل آقای زین‌الدین هریس‌نژاد و … ملاقات و قصد و هدفمان را مطرح کردیم و این عزیزان با تلاش‌های جدی خود، خانواده محترم استاد اکبر هریس‌چی را به ما معرفی و در معیت آنان به خانواده مذکور مراجعه و نهایتا وراث محترم هریس‌چی، مقدار دو هزار مترمربع زمین در شهر هریس را بدون دریافت مبلغی در اختیار ما گذاشتند و از آن تاریخ تا کنون که یک‌ سال‌ و اندی می‌گذرد هر هفته جلساتی را در تهران برگزار کرده‌ایم و همچنان هم ادامه دارد.

از دوستان بزرگی مثل آقای مهندس سیدمحمد بهشتی، شادمهر راستین، امیر اثباتی و … کمک گرفتیم و این عزیزان مهندسانی را معرفی کردند و موضوع را با آنان مطرح و با طرح‌های پیشنهادی یک نقشه انتخاب کردیم و در هفته پیش با انتخاب آقای موحدی‌پور، استارت کار را در هریس زدیم و کار شروع شد.

به گزارش شرق؛ تا اینکه روز پنجشنبه ۳۰ آبان‌ ۹۲ شخصی به اسم آقای عباس فلاحی به بنده زنگ زدند و خود را نماینده مردم اهر و هریس در مجلس معرفی کردند و خواستند از این طرح خانه فرهنگ با خبر شوند و من به ایشان گزارشات کار را دادم و خیلی ابراز تمایل کردند که هر کاری که از دستشان بر بیاید دریغ نخواهند کرد. بنده هم به ایشان عرض کردم اگر نیازی به کمک شما بود حتما شما را در جریان خواهیم گذاشت.

به‌ یک‌باره در تاریخ دوم آذر ۹۲ متوجه شدم جناب آقای عباس فلاحی، نماینده محترم در سایت شخصی خود و در سایت هریس پویا، مطالبی را در راستای احداث خانه فرهنگ در هریس مطرح کرده‌اند که برایم تعجب‌برانگیز بود. اینکه در این ارتباط، ایشان با ما جلسه حضوری داشتند و از ابتدا در جریان مستقیم این پروژه بوده‌اند! نکته مهم اینجاست که جناب آقای عباس فلاحی، نماینده محترم، بنده و آقای میرکریمی و تبریزی و تمامی اهالی سینما، خودجوش به فکر این کار افتادیم و تاکنون از هیچ مقام‌ مسئول دولتی‌ای کمک نگرفته‌ایم و نخواهیم گرفت و اگر شما به‌ عنوان نماینده مجلس قرار بود کمکی در این رابطه داشته باشید تا الان کجا بودید؟ بنده حتی شما را از نزدیک ندیده‌ام. چطور مطرح می‌کنید با شما ملاقات داشته‌ام؟ از شهریور سال ۹۱ تا کنون ما چندین‌ بار به تبریز سفر کرده‌ایم. چندین‌ بار به هریس آمده‌ایم ولی شما را زیارت نکرده‌ایم و به شهرداری هریس و شورای شهر هریس مراجعه کرده‌ایم و آنها با آغوش باز از ما استقبال کردند ولی شما را زیارت نکرده‌ایم. چرا الان به‌ دنبال کسب سهم خود هستید؟ ان‌شاءالله وقتی که خانه فرهنگ ساخته شد بدانید که مالکان اصلی آن مردمانی هستند که چه در ایران و چه در خارج از ایران در حد بضاعتشان در احداث این بنا کمک کرده‌اند نه من و شما. من با شما صادقانه تلفنی برای اولین‌ بار و آخرین‌ بار صحبت کردم و شما که خود را جانباز معرفی کردی چرا مطالبی را در سایت خود عنوان کردی که کذب‌ محض است؟ از شما توقع نداشتم که به‌ دروغ این مطالب را بیان کنید. شما حتی بنده و آقای میرکریمی و تبریزی را از نزدیک ندیده‌اید. از شما بعید بود. امیدوارم از الان تا زمانی که در مقام نماینده اهر و هریس در مجلس حضور دارید بتوانید صادقانه و با خلوص در خدمت مردم منطقه خود باشید. با آرزوی بهروزی برای شما.»