انتقاد تند آیت الله نوری همدانی از طواف قبر کوروش

0
224

آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار کارکنان وزارت دفاع از همایش در کنار “قبر کوروش بزرگ” به شدت انتقاد کرد.

نوری همدانی گفت: در مزار کوروش جمع شده‌اند، همان شعارهایی که برای رهبری می‌دهیم، برای کوروش می‌هند و باز ما زنده، نشسته‌ایم و تماشاگر هستیم.

این مرجع تقلید نظام جمهوری اسلامی با بیان اینکه کشور ایران سال‌های فراوانی زیر فرمان پادشاهان و نظام پادشاهی بودند، افزود: مردم انقلاب کردند و زحمت کشیدند تا با شکل‌گیری انقلاب، اسلام ناب آورده شود. شاه می‌گفت کوروش آسوده بخواب، ما بیداریم، اکنون عده‌ای دور مزار کوروش جمع شدند و طواف کردند و در این تجمع دستمال درآوردند و گریه کردند. در دوران امام خمینی نیز عده‌ای به یاد کوروش بودند، ایشان فرمودند شنیدم این افراد جمع شدند، گریه کردند که اسلام به این مملکت آمده است، این افراد همان‌ها هستند و ضد انقلاب هستند، تعجب می‌کنم چه طور می‌توانند در مزار کوروش جمع شوند، همان شعارهایی که برای رهبر معظم انقلاب می‌دهیم، برای کوروش بدهند و باز ما زنده، نشسته‌ و تماشاگر هستیم.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در روز بزرگداشت کوروش کبیر تصاویر و فیلم‌هایی از تجمع دوستداران او در پاسارگاد را منتشر کرده‌اند.
در این فلیم ها و تصاویر پخش شده مردم خود را به این آرامگاه  این پادشاه رسانده‌ و در گرامیداشت وی شعارهای میهن پرستانه سردادند.