امید احمدی صفا، ملی پوش مطرح ایران به آلمان پناهنده شد

0
263

امید احمدی صفا که برای حضور در مسابقات کیک بوکسینگ به ایتالیا سفر کرده بود، به یکباره این کشور را ترک کرده و به آلمان پناهنده شد.

امید احمدی صفا ملی پوش بوکس ایران که در ترکیب تیم ملی برای مسابقات جهانی حضور نداشت ظاهرا با اجازه از مسئولان فدراسیون برای حضور در مسابقات کیک بوکس جهانی راهی ایتالیا می شود. او که در آخرین اردوهای تیم ملی هم حضور داشت به دلیل اینکه در سبک وزن یک بوکسور دیگر هم در ترکیب بود از مسئولان فدراسیون درخواست می کند تا برای گرفتن یک مدال به مسابقات کیک بوکس برود.

این اتفاق در حالی افتاده است که احمدی پس از رسیدن به ایتالیا از هتل محل اقامت خودش خارج شده و این کشور را به مقصد آلمان ترک می کند. امید احمدی به دوستان خودش در ایران پیام داده که به آلمان رسیده است و در این کشور اقامت دارد.

بنا به گزارش رسانه های رون مرزی، هنوز اظهار نظری رسمی در این باره از سوی مسئولان فدراسیون بوکس منتشر نشده است و حسین ثوری رییس این فدراسیون هم تلفن همراهش را پاسخ نمی دهد.

رادیو فردا نیز به نقل از توئیت سام رجبی نوشت: امید احمدی صفا، ملی پوش بوکس ایران را مجبور به وزن کم کردن شدید کردند تا در وزنی که نماینده اسرائیل حضور ندارد مسابقه دهد. امید با اینکه به فینال مسابقات جهانی رسیده بود اما فشارها از سوی مقامات امنیتی به علت عکس گرفتن با حریف اسرائیلی او را مجبور به فرار و پناهندگی در آلمان کرد.

شایان ذکر است که همسر احمدی که تابعیت آلمانی دارد وی را همراهی می کند.