امام جمعه موقت قزوین: ماهواره و اینترنت، گوساله سامری هستند!

0
220

امام جمعه موقت قزوین با بیان این‌که امروز مدل‌های پیشرفته گوساله سامری در قالب ماهواره و اینترنت در بین مسلمانان رواج پیدا کرده است ابراز داشت: دشمن امروز در جهان با هزینه‌های فراوان امواج صوتی و تصویری فراوانی برای اغوا کردن مردم ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان به نقل از تارنمای رسا، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، در نشست تفسیر امامزاده اسماعیل شهر قزوین با اشاره به بحث دنباله دار دشمن شناسی گفت: تفکر شیطان این است که سر صراط مستقیم می‌ایستد و عقیده انسانها را نشانه گرفته و آنها را به گمراهی می‌کشاند. یکی از شیوه‌های دشمنی ابلیس هجمه همه جانبه است، باید هوشیار باشیم زیرا شیطان از راه سیاسی و اقتصادی هم وارد شده و ما را به انحراف می‌کشاند و اگر در این مسیرها موفق نبود از راه شهرت طلبی پیشقدم می‌شود.

وی با بیان این‌که اراده شیطان در به انحراف کشاندن انسانها خیلی قوی است، اظهار داشت: تغییر وضعیت انسانها از گذشته تا امروز نتیجه هجمه شیطان به تفکر آدمی است و یکی از اقدامات ابلیس اغوا کردن و گمراه کردن است و بازیچه شدن دست شیطان نتیجه اغوای شدن است.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه امام خمینی ادامه داد: یکی از اقدامات شیطان زیبا جلوه دادن دنیا است یک زیباسازی متقلبانه که در فکر انحراف ماست، ویژگی دیگر شیطان اسیر کردن انسانهاست زیرا آدمی گام به گام بدون اینکه بفهمد گرفتار تفکر شیطانی می‌شود.

وی همچنین گفت: افرادی که دید شیطانی دارند در گزینش و انتصاب افراد به وضعیت اشرافیت آنها نگاه می‌کنند و شیطان فقط کسانی را نمی‌تواند اغوا کند که این مومنان شاگرد درگاه خداوند باشند. این کارشناس دینی با بیان این‌که امروز مدل‌های پیشرفته گوساله سامری در قالب ماهواره و اینترنت در بین مسلمانان رواج پیدا کرده است ابراز کرد: امروز دشمن در جهان با هزینه‌های فراوان امواج صوتی و تصویری فراوانی برای اغوا کردن مردم ایجاد کرده است.

وی شیوه دیگر دشمنی شیطان را مشارکت در اموال و اولاد انسانها دانست و خاطرنشان کرد: مواردی شبیه نپرداختن خمس، تحصیل مال حرام، رشوه گرفتن و بسته شدن نطفه حرام است، تعداد زیادی هستند که فرزندان آنها برایشان فتنه شده است و در آیات قرآنی آمده که اموال و اولاد شما نمی‌تواند وسیله نزدیکی شما به خدا باشد مگر مومنان که در این مسیر موفق هستند. عابدینی در پایان گفت: همچنین وعده دادن شیطان به انسان از شیوه‌های دیگر عداوت شیطان است، ابلیس وعده درستی به کسی نمی‌دهد شبیه شیطان بزرگ و استکبار جهانی که وعده داده و به آن عمل نمی‌کند.