الیوت آبرامز: درآمد نفتی دولت جمهوری اسلامی تا ۹۵ درصد کاهش یافته است

0
286

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور دولت جمهوری اسلامی و ونزوئلا می‌گوید دولت پرزیدنت ترامپ توانسته با فشار حداکثری بر دولت جمهوری اسلامی، درآمد نفتی دولت جمهوری اسلامی را تا ۹۵ درصد کاهش دهد و در روزهای آینده فشار و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی شدت خواهد یافت.

الیوت آبرامز عصر دوشنبه ۱۴ مهر در گفتگو با تلویزیون سی‌ان‌ان درباره کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی گفت: به نظرم کارزار فشار حداکثری اثری بسیار گسترده روی دولت جمهوری اسلامی داشته و نگاه کنید به فروش نفت، وضعیت اقتصادی یا وضعیت ریال که در واقع واحد پولی دولت جمهوری اسلامی را فروپاشید. من فکر نمی‌کنم دولت جمهوری اسلامی بتواند چهار سال دیگر این وضعیت را تحمل کند.

فکر می‌کنم اگر پرزیدنت ترامپ چهار سال دیگر بماند یا دولت بایدن این قدر هوشمند باشد که این فشار را نگه دارد، ما در مقطعی هستیم که مقامات دولت جمهوری اسلامی تشخیص خواهند داد برای این که نمی‌توانند چهار سال دیگر این وضعیت را تحمل کنند، آماده ورود به مذاکرات خواهند بود. 

وی با مقایسه تحریم‌ها در دوران دولت قبل آمریکا گفت: تحریم‌های دولت اوباما کاهش داده شد. تحریم‌های قبلی هیچ شباهتی با آنچه ما انجام دادیم،‌ نداشتند. اثر تحریم فعلی را می‌توانید در کاهش ارزش پول دولت جمهوری اسلامی، در اقتصاد و عدم توانایی این کشور برای صادرات نفت ببینید. صادرات نفت توسط دولت جمهوری اسلامی حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد کاهش داشته است.

صدای آمریکا نوشت؛ آقای آبرامز همچنین گفت:‌ فشارها بر رژیم دولت جمهوری اسلامی هرگز مانند اکنون نبوده‌اند. ما این فشار را ادامه داده و همان‌طور که در روزها و هفته‌های آینده خواهید دید، آن را تشدید خواهیم کرد.