النصره ۵۶ نیروی ارتش دولتی سوریه را اعدام کرد

0
133

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که گروه النصره شاخه القاعده در سوریه، دستکم ۵۶ تن از نیروهای ارتش دولتی این کشور را به صورت دستجمعی اعدام کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، این اعدام دستجعی در پایگاه هوایی البوالضهور در شمال غرب سوریه در چند روز گذشته روی داد.

ائتلافی از گروه‌های اسلامگرا که النصره یکی از آن‌ها است، موفق شده بود نهم سپتامبر کنترل پایگاه هوایی ابوالضعور را در دست گیرد.

رامی عبدالرحمان مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه در شنبه ۱۹ سپتامبر در ان باره گفت: «شامگاه گذشته از راه شاهدان عینی و عکس‌هایی که بدستمان رسید، موفق شدیم از اعدام دستجمعی نیروهای سوری اطمینان حاصل کنیم.»

به گفته عبدالرحمان، النصره و حزب اسلامی ترکستانی این اعدام را اجرا کردند.

به گزارش العربیه؛ حزب اسلامی ترکستانی یکی از گروه‌هایی است که در شمال غرب سوریه در حال نبرد است و مشارکت خود را در عملیات بزرگ مخالفان علیه نیروهای دولتی که پیروزی‌های چشمگیری هم داشته، اعلام کرده است.

هنگامی که پایگاه هوایی ابوالضهور به دست مخالفان افتاد، تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد که نیروهای مستقردر آن موفق به عقب نشینی شده‌اند. این پایگاه آخرین پایگاه نظامی در دست ارتش دولتی سوریه در استان ادلب بود.