العربیه گزارش کرد: ایران 11 کانتینر سلاح برای رژیم بشار اسد ارسال کرده است

0
249

به گزارش العربیه به نقل از روزنامه “الوطن” این مقدار اسلحه توسط دو شرکت هواپیمایی ایرانی “ماهان” و “سها” پس از انتقال به عراق از طریق مرزهای زمینی به سوریه ارسال شده است.

بر اساس این گزارش انتقال این اسلحه با کمک لشکر “بدر” عراق و نیز نیروهایی ویژه نوری المالکی نخست وزیر این کشور صورت گرفته است.

اسحله های ایرانی ارسال شده به رژیم بشار اسد ، شامل تجهیزات پیشرفته نظامی از جمله موشک و نیز خمپاره های حامل مواد انفجاری غیر مجاز می باشد.

به گزارش این خبرگزاری، الوطن می نویسد که انتقال این سلاح ها چند روز پس از سفر سرتیپ حسین سلامی معاون فرمانده سپاه پاسداران به دمشق و نیز سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی و احمد فروزنده در آوریل گذشته صورت گرفت.

چند روز پیش از سفر این سه مقام نظامی ایرانی ، حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان نیز طی سفری به سوریه با مقامات این کشور دیدار کرده بود.

بنا بر گزارش منابعی که روزنامه الوطن آنها را “موثق” خوانده ، فرماندهی نیروهای ایرانی در سوریه در دست سرتیپ حسین حجازی است اما قاآنی نقش واسطه میان مقامات تهران و دمشق را ایفا می کند و هر ماه چهار بار به سوریه رفت و آمد دارد.

بر اساس این گزارش سرتیپ فروزنده نیز از آغاز بحران در سوریه جهت هماهنگی به سه کشور لبنان ، سوریه و عراق در حال سفر بوده است.

مخالفان سوری از همان آغاز درگیری ها در سوریه ، ایران را به حمایت نظامی از بشار اسد متهم کرده اند.

از سوی دیگر شمار نیروهای حزب الله لبنان در سوریه پس از دیدار حسن نصر الله از تهران و دمشق به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. این منابع می گویند که بیش از 2000 نفر از این نیروها از مرز زمینی لبنان و سوریه وارد این کشور شده اند.

این در حالی است که شمار کشته های حزب الله لبنان در سوریه رو به افزایش است . تنها در آوریل گذشته اجساد 30 نفر از نیروهای حزب الله به لبنان انتقال یافته است.

رهبران حزب الله لبنان با در نظر گرفتن تلفات رو به افزایش این حزب در سوریه ،طی جلسه ای تصمیم گرفتند هیئتی را روانه تهران کنند و به مقامات ایرانی اعلام نمایند که حزب الله دیگر به تنهایی توانایی ادامه جنگ در سوریه نیست بنابراین ایران باید حمایت نظامی خود از جمله ارسال نیرو به سوریه را افزایش دهد.

مقاله قبلیپاسخ هاشمی به پیغام شورای نگهبان: چه اصراری برای تحمیل هزینه بر نظام را دارید؟
مقاله بعدیشهلا فرجاد فعال مدنی درگذشت
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...