الاریانی: یمن با تعدی آشکار جمهوری اسلامی مواجه است

0
247

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن چهارشنبه ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ ضمن هشدار نسبت به تعدی‌های صریح و آشکار جمهوری اسلامی علیه یمن از مردم و کشورهای منطقه خواست تا در برابر آنچه در یمن اتفاق می‌افتد نظاره‌گر نباشند.

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه چهارشنبه تاکید کرد دولت قانونی، ارتش یمن و ائتلاف عربی نبردی تاریخی را در دفاع از سرزمین و مقابله با طرح‌های توسعه‌طلبانه دولت جمهوری اسلامی و سیاست گسترش هرج و مرج در منطقه، فرماندهی می‌کنند.

در همین راستا الاریانی از مردم و کشورهای منطقه خواست تا در قبال تعدی‌های صریح و آشکار جمهوری اسلامی علیه یمن موضع نظاره‌گر اتخاذ نکنند.

او همچنین از کشورهای منطقه خواست «تا در مقابل خطری که همگان و امنیت و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند، بایستند».

شایان ذکر است دولت قانونی یمن دوشنبه گذشته دولت جمهوری اسلامی را رژیمی «سرکش» خوانده و از رویکردهای آن در قبال یمن به شورای امنیت سازمان ملل شکایت برد.

العربیه نوشت؛ دولت یمن همچنین تعیین سردار حسن اژیر ایرلو یکی از عناصر تروریستی دولت جمهوری اسلامی به عنوان سفیری نزد شبه نظامیان کودتاگر حوثی در صنعا و سپردن سفارت یمن در تهران به شبه‌نظامیان حوثی را محکوم کرده و این اقدام جمهوری اسلامی را در چالش‌طلبی علیه جامعه بین‌الملل و نقض آشکار قوانین، عرف‌های بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل به ویژه قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت دانست.