افشای زندگی عاشقانه چارلز دیکنز در “زن نامریی”

0
261

رالف فاینس کارگردان و بازیگر فیلم “زن نامریی” که در آن به بخشی از زندگی عاشقانه چارلز دیکنز و چالش‌های آن می‌پردازد، شخصیت این نویسنده انگلیسی را پیچیده نامید.

 رالف فاینس بازیگر نقش چارلز دیکنز در فیلم “زن نامریی” از این نویسنده کلاسیک به عنوان انسانی پیچیده یاد کرد.

فاینس که هم در این فیلم در نقش دیکنز بازی کرده و هم کارگردانی آن را انجام داده است در این فیلم بخشی از زندگی دیکنز را که با نلی ترنان آشنا و شیفته او شد، تصویر کرده است. نقش این زن جوان را فلیسیتی جونز ایفا کرده است. این فیلم نشان می دهد که ازدواج قدیمی دیکنز چطور به هم خورد و او چگونه اعلام کرد همسرش را ترک می کند.

فاینس تایید کرد که اول از بازی و کارگردانی همزمان این فیلم سر باز زد اما وقتی پشت دوربین برای کارگردانی قرار گرفت، پذیرفت که نقش دیکنز را هم خودش ایفا کند. او گفت: ابتدا این کار برایم خیلی چالش برانگیز بود اما بعد گفتم می توانم این کار را انجام دهم.

فاینس بازیگر تحسین‌شده بریتانیایی در سال ۲۰۱۱ اولین تجربه کارگردانی اش را با ساخت فیلمی با اقتباس از “کورلیانوس” شکسپیر انجام داده بود.

در مراسم افتتاحیه این فیلم، تام هالندر که در نقش ویکی کالینز نویسنده ایفای نقش کرده نیز حضور داشت. جونا اسکانلن که در نقش همسر دیکنز ظاهر شده و کلیر تامالین که با اقتباس از کتاب فیلمنامه این فیلم را نوشته دیگر عوامل فیلم بودند که در شب نمایش آن در لندن حضور یافتند.

TIW-04099.NEF

فیلم “زن نامریی” که برای نخستین‌بار در جشنواره فیلم لندن که هفته پیش پایان یافت به نمایش درآمد، قرار است از ۷ فوریه ۲۰۱۴ اکران خود را آغاز کند.

به گزارش  سینما پرس به نقل از تایم، چارلز دیکنز نویسنده نابغه دوره ویکتوریایی انگلیس، در سال ۱۸۱۲ به دنیا آمد. او که خالق آثاری چون دیوید کاپرفیلد، آرزوهای بزرگ، اولیور توییست و داستان دو شهر است، سال ۱۸۷۰ درگذشت.