افشاگری دو ملی‌پوش ایرانی از دستمزد‌های عجیب‌شان

0
212

مهدی انصاری و بنیامین قره حسنلو دو ملی پوش شنای ایران در تلاش هستند تا مجوز حضور در رقابت‌های المپیک توکیو را به دست بیاورند.

در ابتدای مصاحبه انصاری درباره آخرین شرایطش گفت: «شرایط خوبی نسبت به قبل داریم و اولین باری است که چهار نفر مدعی برای کسب المپیک داریم و علاوه بر من و بنیامین، آقایان غلام پور و یاوری هم هستند. ما اردو‌های متعدد و تمرین‌های سنگینی را پشت سر گذاشتیم و نتایج خوبی کسب کردیم. امیدوارم با حمایت‌های بیشتر به این مهم دست پیدا کنیم.»

او ادامه داد: «رکورد پروانه ام ۵۳، ۵۲ است. ورزش ما ورزش صدم ثانیه‌ها است و باید تلاش زیادی کنیم آخرین بار این رکورد را سال ۲۰۱۷ رفتم و به خاطر آسیب‌هایی که داشتم سختی کشیدم. سال ۲۰۱۴ در بازی‌های آسیایی در حرکت شنا کتفم در رفت از آن زمان دارم درد را تحمل می‌کنم، چون به من گفتند باید عمل کنم، اما این درد را تحمل کردم، چون اگر عمل می‌کردم عملکرد قبل را نمی‌توانستم داشته باشم.»

این شناگر جوان گفت: «قبل از مسابقات هند هم از ناحیه چانه و کتف دچار مشکل شدم و نتوانستم انرژی کافی را داشته باشم. در ۱۰۰ متر پروانه در ۲۰ متر ابتدایی شانه ام خالی می‌کرد و در حالی که یکی دو متر از بقیه جلوتر بودم، اما باعث شد اولی را با سومی عوض کنم.»

در ادامه قره حسنلو هم توضیح داد: «در مسابقات پیش رو با وجود امکانات کم و مشکلات نتیجه خوبی گرفتیم. من در ۵۰ متر آزاد حدود ۳۰ صدم احتیاج دارم که ورودی المپیک را بیاورم و این قول را می‌دهم که می‌خواهیم برای پرچم کشور افتخار کسب کنیم.»

دستمزد‌های عجیب

انصاری درباره قرارداد سالیانه‌اش در لیگ شنا گفت: «پیارسال قرارداد من ۱۷ میلیون بود که ۴ ماه آخر سال لیگ شروع می‌شود و برای این چهار دوره باید یک سال تمرین کنیم.»

قره حسنلو هم به قرارداد ۷ میلیونی اش اشاره کرد و خبر داد: «مایوی حرفه‌ای هم ۷ میلیون قیمت دارد!»

انصاری هم توضیح داد: «حقوق ماهیانه نداریم چند ماه در اردو هستیم و برای مسابقات قبل از اعزام یکی دو میلیون پاداش می‌دهند. شرایط فدراسیون ما سخت است و سه رشته شنا، شیرجه و واترپلو را حمایت می‌کند که همه رده‌های سنی دارد و باید هزینه زیادی شود. اعزام‌ها هزینه زیادی دارد و نمی‌شود تقصیر‌ها را به گردن فدراسیون انداخت به ویژه که بودجه کم شده است.»

در این لحظه بنیامین گفت: البته برای اینکه از دل‌شان در بیاورند قبل از سفر‌های خارجی یکی دو میلیون تومان به آن‌ها پول می‌دهند. انصاری درباره پیشنهادات خارجی توضیح داد: «من و بنیامین یک پیشنهاد از لیگ مالزی داشتیم. ۲۰۱۷ هم که بازی کشور‌های اسلامی در باکو بود، با من صحبت کردند که برای باکو مسابقه بدهم و ماهیانه قرار بود ۷ و نیم میلیون حقوق بدهند و اسکان و محل تمرین هم بر عهده آن‌ها باشد.»

در این لحظه حسنلو با کنایه گفت: «اندازه یک سال قرارداد من در لیگ!»

او هم درباره پیشنهادات خارجی اش گفت: «برای تیم باشگاهی مالزی پیشنهاد داشتیم، اما من و مهدی بابت عرق ملی یا هرچیزی که هست نتوانستیم این کار را بکنیم.»

در این لحظه مجری برنامه گفت: بازی باشگاهی است و ربطی به عرق ملی ندارد که هر دو تاکید کردند مشکلاتی دارند.

انصاری یادآور شد: «ما، چون سربازی نرفته ایم برای خروج از کشور باید نامه سه امضایی بگیریم و هر بار خیلی اذیت می‌شویم. هر بار هم قانون عوض می‌شود. برای مالزی یک قانونی بود، برای سفر بعدی قانون عوض شد و چیز ثابتی وجود ندارد. هر بار سه چهار ساعت الاف می‌شویم، خستگی برایمان می‌ماند. همیشه دقیقه نود کارهایمان اوکی می‌شود و ۱۲ شب به ما می‌گویند به اداره گذرنامه بروید!»

وی درباره مسیر کسب سهمیه و اینکه چرا به مسابقات روسیه نرفتید، توضیح داد: «قرار بود من و بنیامین همراه یکی از مربیان به کازان برویم. همانطور که می‌دانید ما هر سفری که می‌رویم حراست باید با ما باشد و بلافاصله بعد از کازان باید به قطر می‌رفتیم و علیرضا و سینا هم به ما اضافه می‌شدند. چون تعدادمان بیشتر می‌شد باید حراستی هم با ما می‌آمدو از کازان با ما می‌بود و این هزینه‌های هتل و بلیت را افزایش می‌داد و فدراسیون هم وضع زیاد خوبی ندارد و این موضوع باعث شد سفر کنسل شود.»

به گزارش خبرآنلاین، این شناگر ادامه داد: «سفر بعدی مان در آبان ماه به قطر خواهد بود که برای کسب سهیمه می‌جنگیم.»