افزایش پروازهای شبکه خطوط هوایی اتریش به ایران

0
203

اتریش پروازهای خود را به ایران افزایش می‌دهد. خطوط هوایی اتریش از روز یکشنبه چهارم سپتامبر (۱۴ شهریور) سال جاری میلادی علاوه بر تهران، شهر اصفهان را نیز به شبکه پروازهای خود خواهد افزود.

هواپیمایی اتریش از ماه مارس سال جاری ۲۰۱۶ پروازهای خود را به تهران افزایش داد و هواپیماهای این شرکت از آن زمان روزی دوبار به تهران پرواز می‌کنند. اکنون قرار است از چهارم سپتامبر پرواز از وین، پایتخت اتریش به مقصد اصفهان نیز بر این پروازها افزوده شود.

خطوط هواپیمایی اتریش روز دوشنبه (۱ شهریور / ۲۲ اوت) گزارش داد که پروازهای وین به اصفهان در ابتدا قرار است هفته‌ای سه‌بار باشد. از تابستان سال آینده ۲۰۱۷ اما شمار پروازها به اصفهان به چهاربار در هفته افزایش خواهد یافت.

هواپیمایی اتریش به این ترتیب از سپتامبر سال جاری میلادی هر ماه ۱۷ پرواز مستقیم به ایران خواهد داشت.

دلیل افزایش پروازها از اتریش به ایران قرارداد تردد هوایی میان اتریش و ایران است که پس از ۳۰ سال به تصویب دوطرف رسیده است. البته در ابتدا قرار بود پرواز هواپیماهای خطوط هوایی اتریش به اصفهان در ماه آوریل سال جاری آغاز شود، اما به دلایل فنی این پروازها به ماه سپتامبر موکول شدند.

به گزارش دویچه وله؛ شرکت خطوط هوایی اتریش گزارش داد که طبق قرارداد دوجانبه با ایران قرار است هواپیماهای ایرباس مدل A-320 در خطوط وین-اصفهان به کار گرفته شوند.