افزایش زنان و نوجوانان در میان عناصر افراطی خطرناک در آلمان

0
250

سازمان امنیت داخلی آلمان هشدار داده که اگرچه بیشتر اسلام‌گرایان خطرناک این کشور مرد هستند، اما زنان و نوجوانان خطرناک را نباید از نظر دور داشت. این افراد چنان افراطی شده‌اند که می‌توان آنها را جهادگرا خواند.

 نهادهای امنیتی در آلمان نسبت به ده‌ها زن و نوجوان اسلام‌گرا هشدار می‌دهند. این نهادها بر این نظرند که این زنان و نوجوانان اسلام‌گرا آماده‌اند که به عملیات تروریستی دست بزنند.

برمبنای اطلاعات نهادهای امنیتی آلمان در این کشور ۷۲۰ اسلام‌گرای افراطی وجود دارد که خطرناک به‌شمار می‌روند. تاکنون در آلمان این همه اسلام‌گرای خطرناک وجود نداشته است. گرچه بیشتر این اسلام‌گرایان خطرناک را مردان تشکیل می‌دهند، اما پلیس و دیگر نهادهای امنیتی آلمان بر این نظرند که به تدریج شمار زنان و جوانان نابالغی که حاضر به شرکت در عملیات تروریستی هستند افزایش می‌یابد.

سه عملیات تروریستی در سال ۲۰۱۶ توسط نوجوانان افراط گرا

هانس گئورگ ماسن، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان (اداره حفاظت از قانون اساسی) پیشتر نیز در باره خطرناک بودن اسلام‌گرایان زن و نوجوان، بخصوص افرادی که در کنار جریان تروریستی “دولت اسلامی” بوده‌اند و اکنون از مناطق جنگ‌زده عراق و سوریه به آلمان بازگشته‌اند، هشدار داده بود.

بیشتر بخوانید:هشدار سازمان امنیت آلمان در مورد دام‌گستری اسلام‌گرایان برای کودکان و نوجوانان

هانس گئورگ ماسن در آغاز ماه دسامبر اعلام کرده بود که جریان تروریستی “دولت اسلامی” موفق شده است بسیاری از کودکانی که دراین مناطق جنگی به سرمی بردند را در “مکتب‌خانه”های مخصوص خود شستشوی مغزی بدهد و آنها را افراط گرا کند.

رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان گفته بود که بسیاری از زنانی که در سال‌های گذشته نزد داعش زندگی کرده و از آنها حمایت کرده بودند، چنان افراط گرا شده‌اند و با هویت تروریستی انس گرفته‌اند که می‌توان آنها را نیز جهادگرا خواند.

سه مورد از عملیات تروریستی در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶)  توسط نوجوانان افراط گرا انجام شده است: نخست حمله یک جوان ۱۵ ساله به یک مامور پلیس در ایستگاه مرکزی قطار در شهر هانوفر. حمله دوم انفجار بمب در معبد سیک‌ها در شهر اسن توسط دو نوجوان و سومی حمله‌ی با تبر یک جوان ۱۷ ساله در قطار شهر وورتزبورگ به مسافران.

به این سه فقره حمله تروریستی می‌توان برنامه‌ریزی حمله‌ای ناموفق به بازار کریسمس شهر لودویگزهافن آلمان را افزود که توسط یک نوجوان ۱۲ ساله انجام شده بود. همچنین باید خاطر نشان کرد که چندین جوان نابالغ که در گذشته با داعش همکاری می‌کردند، هم اکنون در عراق زندانی هستند و بسیار مایل‌اند که به آلمان بازگردند.

به گزارش خبرگزاری آلمان دادگاه‌های این کشور به هنگام محاکمه زنان اسلام‌گرای افراطی با مشکل بزرگی روبرو هستند. این زنان در جلسات دادگاه می‌گویند که همواره در خانه بوده و به امور خانه و کودکان پیکارجویان داعش رسیدگی می‌کرده‌اند. آنها تاکید می‌کنند که در هیچ عملیات تروریستی و جنگی شرکت نکرده‌اند.

به گزارش دویچه وله؛ در سال‌های اخیر بیش از ۹۵۰ اسلام گرا از آلمان به عراق و سوریه رفته و به داعش پیوسته‌اند. ۲۰ درصد این افراد را زنان تشکیل می‌دادند. بعضی از این افراد در جریان درگیری‌ها در این دوکشور کشته شده‌اند و یک سوم این افراد به آلمان بازگشته‌اند.