افزایش ترورها علیه هموطنان بی دفاع بلوچ توسط مامورین وزارت اطلاعات

0
138

بنابه گزارشات رسیده  ترور ۲ تن از هموطنان بلوچ و فرزندانشان توسط مامورین وزارت اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان ایران .

یکی از بستگان نزدیگ آنها به ما گفت: که روز چهارشنبه ۲۴ مهرماه آقای کریم ریگی ۴۴ ساله همراه با ۲ فرزندش به نام های یاسر ۲۱ ساله و مصدق ۹ ساله و پسر عمویش غلامرضا ریگی ۴۰ ساله پس از پایان نماز عید قربان با خودروی شخصی خود راهی روستایی به نام دیروپ بودند.

آنها بین روستای لادیر از توابع میرجاوه و دیروپ مورد یورش مسلحانه مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفتند و آقای کریم ریگی و غلامرضا ریگی در دم به قتل رسیدند. فرزندان آقای کریم ریگی از ناحیه پا و کمر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و همچنان در بیمارستان بستری می باشند.

وزارت اطلاعات اخیرا برای ایجاد فضای رعب و وحشت در استان و بخصوص علیه هموطنان بلوچ دست به ترورهای کور می زند و روند ترورها در این استان رو به افزایش است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ترورهای دولتی کورعلیه مردم بی دفاع توسط مامورین وزارت اطلاعات برای ایجاد فضای رعب و وحشت را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه جنایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۹مهر۱۳۹۲ برابر با ۲۱ اکتبر۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل