اعطای وام اروپا به جمهوری اسلامی برای مبارزه با کرونا ویروس

0
53

فرانسه، آلمان و انگلیس ۵ میلیون یورو برای مبارزه با کرونا ویروس در ایران اختصاص می دهند.

 دولت انگلستان در بیانیه ای گفت: فرانسه، آلمان و انگلیس به جمهوری اسلامی در زمینه مبارزه با کرونا ویروس کمک می کنند و حدود پنج میلیون یورو در این زمینه به جمهوری اسلامی اختصاص می دهند.

روز دوشنبه، علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت جمهوری اسلامی، اظهار داشت: تعداد عفونت های کرونا ویروس در ایران در روز به بیش از ۵۰۰ نفر افزایش یافته است و تا ۱۵۰۱ نفر رسیده است، همچنین تعداد فوت شدگان به ۶۶ نفر افزایش یافته است.

“فرانسه، آلمان و انگلیس با همه کسانی که با ویروس COVID-19 در ایران روبرو هستند، ابراز همبستگی می کنند. ما برای مقابله با گسترش سریع ویروس از جمهوری اسلامی حمایت مادی و مالی در ایران می کنیم”.

ترویکا همچنین قصد دارد فوراً از طریق سازمان بهداشت جهانی یا سازمان ملل متحد با کمک پنج میلیون یورویی امکان مالی بیشتری برای کمک به ایرانیانی که از این بیماری رنج می برند، انجام دهد.

همانطور که انتظار می رود، کمک ها از ۲ مارس با هواپیما به ایران ارسال می شوند. در هواپیما مواد مورد نیاز برای آنالیز، تجهیزات پزشکی، لباس محافظ و دستکش قرار خواهد گرفت.

پیش از این، مقامات جمهوری اسلامی تحرکات افرادی را که مظنون به ویروس کرونا بودند را محدود کرد. در صورت بروز علائم این بیماری، فرد به مدت ۱۴ روز در شهری که در آنجا قرار دارد، قرنطینه می شود.

به گزارش اسپوتنیک، علاوه بر این، مدارس تا پایان هفته تعطیل هستند و رویدادهای فرهنگی لغو شدند. سخنگوی دولت جمهوری اسلامی علی ربیعی اذعان داشت، که مبارزه با ویروس از اولویت اصلی مقامات جمهوری اسلامی در روز دوشنبه است.