اعتصاب غذای اجباری زندانیان برای اعتراض به عدم درمان و شرایط قرون وسطایی

0
118

روز سه شنبه ۴ خرداد ماه  زندانی میر احمد نوحتانی حدودا ۲۹ ساله از بند ۳ که ۹ سال است در زندان بسر می برد  و زندانی مهدی توکلی حدودا ۳۲ ساله از بند ۷ که ۱ سال است  زندانی است در اعتراض به عدم درمان و شرایط سخت و طاقت فرسا که بر علیه زندانیان روا داشته می شود دست به اعتصاب غذا زدند.

زندانی  میر احمد نوحتانی علاوه بر اعتصاب غذا اقدام به دوختن لبهای خود نمود.  خسروی رئیس زندان زاهدان بجای رسیدگی به خواسته های این ۲ زندانی، دستور داد  آنها را به سلولهای انفرادی بند قرنطینه شکنجه گاه زندان زاهدان منتقل نمایند.

این ۲ زندانی بیمار می باشند و پیش از این در بند ۶ معروف به بند بهداری زندان زاهدان زندانی بودند و اخیرا به دلایل نامشخصی آنها را به بندهای مختلف زندان زاهدان منتقل نموده اند در حالیکه بندهای دیگر چندین برابر ظرفیت ، زندانی در آن نگهداری می شوند و زندانیان بیماری که به این بندها منتقل شده اند همه امکانات اولیه از آنها سلب شده است و ناچار هستند که در راهروها و با ازدحام زیاد استراحت  کنند.

داروهای این بیماران قطع شده  ودر  این بندها  امکانات بهداشتی مانند سرویس بهداشتی و استحمام بسیار محدود می باشد. شرایط در این بندها به حدی سخت و طاقت فرسا شده است که زندانیان ناچار به اعتصاب غذا می شوند.

این ۲ زندانی در حال حاضر در سلولهای انفرادی بند قرنطینه شکنجه گاه زندان زاهدان می باشند. در این بند شرایط غیر انسانی و قرون وسطایی حاکم است و زندانیان در آنجا تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار می گیرند و از داشتن ارتباط با خانواده هایشان و سایر زندانیان محروم هستند.

استفاده از سرویسهای بهداشتی بسیار محدود و آنها هر چند هفته یکبار امکان استحمام می یابند. این شیوه ضدبشری و غیر انسانی برای وادار کردن زندانیان به عدم اعتراض به شرایط غیر انسانی و در هم شکستن آنها است. اکثر زندانیان پس از مددتی دچار ناراحتیهای روحی می شوند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ زندانبانان ولی فقیه هرگونه اعتراض زندانیان  نسبت به شرایط غیر انسانی و عدم درمان را  با شکنجه ،انتقال به سلولهای انفرادی  و سایر شیوه های غیر انسانی پاسخ می دهند و عملا زندانهای ولی فقیه  به  کمپهای مرگ تبدیل شده است و به همین دلیل از بازدید  گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد و سایر سازمانهای حقوق بشری ممانعت می کنند.

مطلب قبلیریک بیکر هیولاساز هالیوود بازنشسته می‌شود
مطلب بعدیدادستان جده تقاضای مجازات اعدام برای ۲ پلیس متجاوز سعودی کرد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...