اعتراض 44 زندانی سیاسی به تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز

0
222

۴۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در بیانیه ای به تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز اعتراض کرده و خواستار بازگرداندن وی به زندان اوین شدند.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از تارنمای کلمه، این زندانیان سیاسی در بیانیه ی خود تصریح کرده اند: عابدینی در طول دوران حبس، علی رغم محدودیت های شخصی، نسبت به تضییقات و ستم‌های که در قبال دیگر زندانیان سیاسی اعمال می‌شود، برخورد مسئولانه داشته است که یکی از بارز‌ترین آن‌ها، شهادت شجاعانه او به وجود آثار شکنجه در بدن مرحوم ستار بهشتی بود. بنابراین، این گمان بیراه نخواهد بود اگر تصور کنیم، تبعید وی عکس العمل تلاش او برای جلوگیری از پایمال شدن خون ستار بهشتی بوده است.

روز شنبه به گزارش پیشین خبرنامه ملّی ایرانیان از سازمان جوانان حزب پان ایرانیست ابوالفضل عابدینی، عضو حزب پان ایرانیست و روزنامه نگار بعد از ظهر شنبه ۵ مردادماه بدون اطلاع قبلی به زندان اهواز منتقل شد و در پی انتقال ناگهانی به زندان اهواز دست به اعتصاب غذا زده است.

این زندانی سیاسی پاییز سال گذشته نیز پس از شهادت در مورد مرگ ستار بهشتی به طور ناگهانی از زندان اوین به زندان اهواز منتقل شد و در نیمه راه با دستور ویژه دادستان به تهران بازگردانده شد.

متن این بیانیه و اسامی امضا کنندگان آن به شرح زیر است:

شنبه این هفته ابوالفضل عابدینی زندانی جنبش سبز که قریب چهار سال است در حبس بدون مرخصی به سر می‌برد، بدون هیچ توجیه قانونی از بند ۳۵۰ زندان اوین به اهواز تبعید شد. وی به عنوان یک فعال ایراندوست، در عنفوان جوانی، صرفا به دلیل پیگیری مجدانه اهداف و منافع ملی و فعالیت‌های حقوق بشری، همچون بسیاری دیگر از کوشندگان جنبش سبز دستخوش احکام شدید و ناعادلانه شده و به دوازده و نیم سال حبس محکوم گردیده است.

عابدینی در طول دوران حبس، علی رغم محدودیت های شخصی، نسبت به تضییقات و ستم‌های که در قبال دیگر زندانیان سیاسی اعمال می‌شود، برخورد مسئولانه داشته است که یکی از بارز‌ترین آن‌ها، شهادت شجاعانه او به وجود آثار شکنجه در بدن مرحوم ستار بهشتی بود. بنابراین، این گمان بیراه نخواهد بود اگر تصور کنیم، تبعید وی عکس العمل تلاش او برای جلوگیری از پایمال شدن خون ستار بهشتی بوده است.

ما امضا کنندگان زیر ضمن تقبیح تبعید ناعادلانه و بدون توجیه ابوالفضل عابدینی، خواستار بازگشت هر چه سریع‌تر وی هستیم و از دستگاه قضایی قویا می‌خواهیم به رویه‌های جاری نسبت به زندانیان سیاسی که به طور وسیع آمیخته با احکام سنگین و تبعیدهای بی‌حساب است خاتمه دهد.

اسامی امضا کنندگان:

۱- محمد ابراهیمی

۲- حسن اسدی زیدآبادی

۳- امیر اسلامی

۴- رضا انتصاری

۵- ابراهیم بابایی

۶- مصطفی بادکوبه ای

۷- عماد بهاور

۸- امید بهروزی

۹- قربان بهزادیان نژاد

۱۰- سیدعلیرضا بهشتی شیرازی

۱۱- کامیار پارسا

۱۲- مسعود پدرام

۱۳ مهدی تاجیک

۱۴- نادر جانی

۱۵- امین چالاکی

۱۶- سیاوش حاتم

۱۷- علی خدابخش

۱۸- مهدی خدایی

۱۹- مصطفی دانشجو

۲۰- محمد داوری

۲۱- امیر خسرو دلیرثانی

۲۲- علیرضا رجایی

۲۳- محمد رضایی

۲۴- عیلرضا روشن

۲۵- سید حسین رونقی ملکی

۲۶- مصطفی ریسمان باف

۲۷- حسین زرینی

۲۸- عبدالفتاح سلطانی

۲۹- مصطفی عبدی

۳۰- فیض الله عرب سرخی

۳۱- بهزاد عرب گل

۳۲- سیامک قادری

۳۳- افشین کرم پور

۳۴- حمید کرواسی

۳۵- جعفر گنجی

۳۶- حمیدرضا مرادی

۳۷- سعید مدنی

۳۸- عبدالله مومنی

۳۹- محسن میردامادی

۴۰- نصور نقی پور

۴۱- محمد امین هادوی

۴۲- سید احمد هاشمی

۴۳- فرشید یدالهی

۴۴- محمد حسن یوسف پور