اعتراض زندانیان نسبت به فشارها و اذیت وآزارها در زندان مرکزی بندرعباس

0
178

بنابه گزارشات رسیده  اعتراضات گسترده زندانیان زندان مرکزی بندرعباس نسبت به وادار کردن آنها به پوشیدن لباسهای کثیف که بوی تعفن میدهد تحت عنوان لباس فرم.

روز شنبه ۲۶ مرداد ماه زندانیان بند ۱ زندان مرکزی بندر عباس که قصد ملاقات با خانواده های خود را داشتند از طرف زندانبانان ولی فقیه به آنها گفته شد تنها کسانی می توانند به ملاقات با خانواده هایشان بروند که لباسهای فرم زندان را بر تن داشته باشند.این لباسها که تحت نام لباسهای فرم زندان نامیده می شوند، لباسهایی مندرس و کثیف بوده که بوی تعفن آن برای زندانی آزار دهنده می باشد ، کسانی که پیش ازاین آنها را پوشیده اند دچار بیماریهای پوستی شده اند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ زندانیان بند ۱ زندان بندرعباس بنا بر استناد به بخشنامه سازمان زندانها که در آن نوشته شده است که زندانیان هنگام ملاقات تنها حق پوشیدن لباس جین و آستین کوتاه را ندارند از پوشیدن لباسهای کثیف و آلوده به بیماری پوستی که بوی تعفن میدهد خوداری کردند، زندانبانان ولی فقیه مانع ملاقات این زندانیان با خانواده هایشان شدند که منجر به اعتراضات گسترده در سالن ملاقات و بند گردید.

پس از اینکه اعتراضات در زندان گسترش یافت، رئیس زندان ، زندانیان را احضار کرد و ابتدا با تهدید سعی در پایان بخشیدن به اعتراضات نمود ولی وقتی که با خشم زندانیان مواجه گردید به آنها قول داد که به خواسته های آنها رسیدگی خواهد کرد.

از طرفی دیگر شیوه غیر انسانی که علیه زندانیان در زندان مرکزی بندرعباس بکار برده می شود کاهش شدید کمیت و کیفیت غذا است و عملا در حال حذف جیره غذایی زندانیان هستند .زندانیان بی دفاع ناچار هستند از مکانی که تحت عنوان رستوران نامیده می شود و ایادی زندانبانان مسئولیت آن را به عهده دارند غذا را با قیمتهای نجومی خریداری نمایند.قیمت غذاها بین ۱۰۰۰۰ الی ۲۲۰۰۰ تومان می باشد به عنوان مثال یک پرس برنج ساده ۳۰۰۰ تومان به زندانی فروخته می شود.

زندان بندرعباس یکی از مخوفترین زندانهای ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است.زندانیان از حداقل امکانات اولیه زندگی محروم هستند . هواخوری آنها علیرغم گرمای شدید سرپوشیده و به خاطر بالا زدن فاضلاب بوی تعفن شدید می دهد. زندانیان با بندهای دیگر هیچگونه ارتباطی ندارند.شرایط زندانیان سیاسی این زندان به غایت سخت و طاقت فرسا است.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران،تشدید فشارها علیه زندانیان و پیش بردن حذف جیره غذایی زندانیان بی دفاع را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه های بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۹مرداد ۱۳۹۲ برابر با ۲۰ اوت ۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مقاله قبلیفستیوال نیویورک فهرست کامل فیلم‌هایش را اعلام کرد
مقاله بعدیآدرین کیوان پاسدار؛ فوتبالیستی که بازیگر شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...