اعتراضات گسترده زندانیان زندان زاهدان باعث فرار بابایی رئیس سازمانهای استان شد

0
133

بنابه گزارشات رسیده  صبح روز گذشته بابایی رئیس سازمان زندانهای استان سیستان و بلوچستان که با اعتراض گسترده زندانیان مواجه شده بود فرار را از زندان برقرار کرد.

روز شنبه ۲۷ مهرماه بابایی رئیس سازمان زندانهای استان سیستان و بلوچستان سر زده به بند ۳ زندان مرکزی زاهدان برای بازدید رفته بود .لحظاتی قبل از ورود این فرد، به زندانیان بی دفاع بند ۳ صبحانه را خرمای فاسد داده بودند . زندانیان سیاسی و عادی نسبت به این وضعیت اعتراض کردند و خرمای فاسد را به او نشان دادند.

این فرد بجای اینکه به آنها قول رسیدگی و عدم تکرار این مسئله را بدهد به آنها گفت: خراب نیست، خوب است و فاسد هم نیست و شما مجبور نیستید که آن را بخورید و جواب سر بالا به آنها داد. وقتی که زندانیان به او گفتند که اگر شما یک دانه از این خرماها را بخورید ما هم به حرف شما اعتماد می کنیم و دیگر اعتراض نخواهیم کرد، اما این فرد حاضر نشد که یک عدد از این خرماها را بخورد و با برخوردی وحشیانه به مسیر خودش ادامه داد.

او سپس به سرویسها و حمامهای بند ۳ رفت که اکثر آنها خراب و غیر قابل استفاده است با چشمان خودش مشاهده کرد.زندانیان نسبت به جای دادن چندین برابر ظرفیت سلولها در این بند اعتراض نمودند ولی او هیچ پاسخی به آنها نمی داد. در این لحظه زندانیان شروع به اعتراض کردند و به او گفتند: شما مدیر کل سازمان زندانهای استان هستید و بالاخره مسئول هستید و آنچه که با چشم خودت می بینی را انکار می کنید.اعتراضات زندانیان سیاسی و عادی بالا گرفت و خواستار رسیدگی به وضعیت فاجعه بار خود شدند. بابایی که با اعتراض خشمگینانه زندانیان مواجه شده بود. صحنه را ترک کرد و از بند۳ فرار کرد.

پس از فرار بابایی از بند۳ زندان مرکزی زندان زاهدان او دستور داد که تمامی تماسهای زندانیان از جمله تماس تلفنی و ملاقاتها را با خانواده هایشان قطع کنند و از روز گذشته تمامی ارتباطهای زندانیان با خانواده هایشان قطع گردید.

نام تعدادی از زندانیان سیاسی محبوس در این بند عبارتند از: حبیب الله ریگی ، عبدالغنی گنگوزه ای،حامد وکالت ، وحید شه بخش ، محمود عالی زهی ، محمد بمپوری و …

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، لازم به یادآوری است بابایی مدیر داخله و از شکنجه گران زندان مرکزی اصفهان بود که به خاطر جنایتهایش در زندان اصفهان ترفیع درجه شده است و در حال حاضر رئیس سازمان زندانهای استان سیستان و بلوچستان می باشد این فرد هر بار که تحت عنوان بازدید به بندهای زندان مرکزی زاهدان سر می زند در حین بازدید و پس از آن زندانیان بی دفاع را مورد اذ یت و آزار قرار می دهد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۸مهر۱۳۹۲ برابر با ۲۰ اکتبر۲۰۱۳

 

مقاله قبلیضرب وشتم وحشیانه یک زندانی سیاسی بجای درمان وی
مقاله بعدیگرانقیمت ترین اتومبیل دنیا رونمایی شد(به همراه تصاویر)
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...