اظهارات مهم اردوغان در رابطه با آخرین تدابیر اتخاذ شده در ترکیه برای مبارزه با کرونا

0
276

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با قرار گرفتن مقابل دوربین ها به تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس و تدابیر اتخاذی مقابله با این ویروس در ترکیه پرداخت.

اردوغان با تاکید بر اینکه ترکیه به مبارزه قاطعانه‌ با شیوع ویروس کرونا ادامه می دهد گفت: از همان ابتدا تدابیر لازم را اتخاذ کرده و ورود ویروس کرونا  به کشور را به تعویق انداختیم، از نیمه شب امشب نیز تدابیر جدیدی در مقابله با این ویروس اجرا خواهیم کرد. 

وی در ادامه به تشریح تدابیر جدید پرداخته و گفت:

– از  ساعت ۲۴:۰۰ امشب جمعه ۳ اوریل ۲۰۲۰  مبادی ورودی و خروجی۳۰ کلانشهر و نیز شهر زنگولداک به جز موارد استثنایی همانند ورود و خروج کامیون های حامل مواد غذایی مسدود می‌شود، این ممنوعیت در مرحله اول برای ۱۵ روز اعمال خواهد شد.

– همه افراد مشغول به کار در اماکن عمومی مانند بازارها یا مارکت ها٬‌ ملزم به استفاده از ماسک می باشند.

– در سراسر کشور عبور و مرور شهروندان زیر ۲۰ سال همانند افراد بالای ۶۵ سال در کوچه و خیابان ها ممنوع می باشد.

– با افرادی که به هشدارها توجه نکنند، برخورد قضایی و اداری خواهد شد. 

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: ”به ملت‌مان اعتماد دارم و جلوه آن را در رفتار مردم می‌بینیم. به هر میزان که قوانین را رعایت کنیم، می توانیم شیوع این بیماری را نیز کنترل کرده و آن را از بین ببریم. به هیچ وجه نباید در کوچه و خیابان تجمع کنیم. انتظار ما از ملت‌مان این است که هرکس قرنطینه خانگی را اعمال کند”.

به گزارش تی آر تی؛ اردوغان در پایان به ارائه اطلاعات در رابطه با کمپین همبستگی ملی پرداخته و گفت: در روز سوم کمپین حدود ۳۰۴ هزار شخص حقیقی و حقوقی در این کمپین مشارکت کردند داشته و مبلغ ۱ میلیارد و ۶۱ میلیون لیره ترک برای حمایت از افراد نیازمند جمع آوری شد که این امر خود نشان‌دهنده قدرت اتحاد ما است.