اظهارات مطهری درباره “ژن خوب”

0
342

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات پسر محمدرضا عارف گفت: اگر پسر عارف نبود سروصدا نمی‌شد.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی دیروز (سه‌شنبه) مجلس درباره رای آوری مجدد رحمانی فضلی برای وزارت کشور با توجه به مباحثی که حتی مربوط به استیضاح وی مطرح بود گفت: بالاخر ه عوامل مختلفی وجود دارد؛ در مجموع عملکرد ایشان قابل قبول بوده است. یک عده هم فکر می کنند اگر ایشان را بردارند ممکن است یک فرد ضعیفی را در وزارت کشور قرار دهند لذا به همین قانع می شوند.

وی تصریح کرد: در هر حال لابی‌های زیادی اتفاق می‌افتد؛ ممکن است بسیار ی از نمایندگان در حوزه انتخابیه خود مشکلاتی داشته باشند و به آنها قول‌هایی داده می‌شود که ما این مشکلات را حل می‌کنیم به هر حال گاهی نظرهای مخالف تبدیل به موافق می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره اینکه آیا در مورد وزیر کشور مانند دولت یازدهم که گفته شد نتیجه یک معامله بود این دفعه هم چنین چیزی اتفاق افتاده است اظهار کرد: اینکه می‌گویید معامله، خیر، اما به هر حال در بسیاری از جاها رحمانی فضلی خوب عمل کرد؛ ضمن این که در خیلی از جاها هم ایراد داشتیم اما در مجموع با توجه به فشارهایی که به وزارت کشور از سوی برخی نهادها وارد می‌شود در مجموع چون رفتارش خوب بود رای خوبی آورد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین درباره عدم رای اعتماد به بیطرف و اینکه گفته شده به برخی از خواسته‌های نمایندگان پاسخ نداده است، گفت: آقای بیطرف یک مقدار فعال نبود و تقریبا بی‌اعتنا بود؛ بی‌اعتنا به رای نمایندگان و اینکه برخی از شبهه‌ها را برطرف کند؛ لذا خودش خیلی تلاش نکرد والا به نظرم به راحتی می‌توانست رای بیاورد.

مطهری خاطر نشان کرد: باید به بعضی از انتقادات بهتر پاسخ می‌داد اما به هر حال نظر نمایندگان اینطور بود، اما این قضیه جنبه سیاسی نداشت که بگوییم ایشان اصلاح طلب بوده و یا وزیر دولت خاتمی بود. در واقع بیشتر مسائل تخصصی و منطقه‌ای مطرح بود و اگر یک مقدار فعال‌تر بود رای می‌آورد.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بعضی از فرزندان اعضای فراکسیون امید برای پدرشان حاشیه درست کرده‌اند مانند پسر عارف و یا اخیرا هم در مورد فرزندان «وکیلی» مباحثی مطرح شده، چه نظری دارید و یا به طور کلی نظرتان در مورد ژن خوب چیست گفت: حالا دیگر وارد این بحث‌ها نشویم.

وی درباره اینکه بسیاری از اصلاح طلبان حتی به این مسئله واکنش نشان داده‌اند نیز اظهار کرد: اگر پسر عارف نبود سروصدا نمی‌شد و این نشانه صفای باطن ایشان است که اینطور صحبت می‌کنند.

این نماینده مجلس درباره رای باطله که برای رای اعتماد به وزرا اعلام شد نیز گفت: همیشه رای باطله وجود دارد در هر حال خط خوردگی هم پیش می‌آید.

وی درباره روند بررسی رای اعتماد دولت دوازدهم با دولت یازدهم نیز گفت: سوالهای سخت نپرسید، فرقی با دوره قبل نداشت.

نایب رئیس مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که سرانجام پخش برنامه‌های تلویزیونی فوتبال به کجا رسید، گفت: فعلا کمیته مشترک وزارت مجلس و سازمان صداوسیما کارشان را ادامه می‌دهند تا میزان درآمد صداوسیما و فدراسیون را به دست بیاورند و در جلسه‌ای که در اواخر شهریور مجلس برگزار می‌شود این موضوع حل و فصل شود که چه درصدی از درآمد صداوسیما به فدراسیون فوتبال برگردد؛ بنابراین دنبال این هستیم که این قضیه حل شود.

مطلب قبلیپدرو پاسکال در «ایکوالایزر ۲» مقابل دنزل واشنگتن بازی می‌کند
مطلب بعدیده روز بعد از بازداشت؛ بی خبری از وضعیت ساسان آقایی در بند حفاظت اطلاعات قوه قضائیه
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...