اطلاعیه جنبش ایران آذربایجان: آخرین کلیدار ساواک درگذشت

0
264

سعید موسوی عضو ارشد جنبش ایران آذربایجان و همچنین یکی بنیانگذاران پروسه شکست خورده شورای ملی ایران روز بیست مهر برابر با ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶ در بیمارستانی در شهر فرانکفورت آلمان بدرود زندگی گفت.

آقای موسوی در تبریز بدنیا آمده بود و بعد از اتمام تحصیلات اولیه در آن شهر به تهران مهاجرت کرده و بدلیل هوش و ذکاوت کم مانند خود به استخدام سازمان امنیت ایران (ساواک) درآمد.

مرحوم موسوی عضو اداره سوم سازمان امنیت ایران و متخصص بلوک شرق بود و دوره های ویژه ای را در خصوص چگونگی کنترل عدم گسترش کمونسیت درخاورمیانه از جمله ایران را دیده بود.

سعید موسوی یکی از دو ماموری بود که در زمان آشوب بنام انقلاب اسلامی درب ساختمان ساواک را برای اولین و آخرین بار بست و با آن قفل سازمان امنیت ایران با آن همه خدمات و رشادت هایش به کشور برای همیشه بسته شد و بتاریخ پیوست.

مرحوم موسوی پس از حاکم شدن آخوندهای واپسگرا و ایران ویرانگر که به رهبری جیمی کارتر رئیس جمهور منفور آمریکا و با هزینه شرکت های نفتی هفت خواهران که ملت ایران را به جنون کشانده بودند و بعد از چهار دهه معنی واقعی این سخن بدرستی برای همگان روشن شده، مدتی پنهان و بعد برای همیشه کشوری که به آن عشق بی پایان داشت را بناچار ترک و در آلمان اقامت داشت.

موسوی در اروپا نیز بسیار کوشید تا از راه مدنی به جنبش های آزادیخواه ایران در روند روی به پیش گام به گام با مردم جهت رسیدن به آزادی و دمکراسی یاری رساند که جنبش پرافتخار «ایران آذربایجان» یکی از آنها بود.

مرحوم موسوی یکی از دو فردی بود که در روند تشکیل اندیشه شورای ملی با شاهزاده رضا پهلوی در پاریس دیدار و بنیان شکل گیری این پروژه را نهادند که شوربختانه آقای پهلوی با نقض اصول منشور آن پروسه و به انحراف کشاندن آن این طرح پرامید را به شکست کشاند.

مرحوم موسوی عاشق دلباخته ایران و محمد رضا شاه بود

روانش شاد و یادش گرامی باد

زنده باد دمکراسی و آزادی

پاینده ایران و ملت ایران

دبیرخانه جنبش آذربایجان

۱۱ اکتبر ۲۰۱۶

 

مطلب قبلیبررسی وضعیت حقوقی پرونده محمد علی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه در گفتگو با حسن نایب هاشم پزشک و مدافع حقوق بشر
مطلب بعدینمایش«خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» در برزیل
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...