اطلاعات تکمیلی در باره اعدام گروهی حداقل ۵ زندانی در زندان مرکزی زاهدان

0
194

بنابه گزارشات رسیده  صبح امروز در یک اعدام گروهی و جنایتکارانه حداقل ۵ زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شدند .

روز پنجشنبه ۲۸ شهریور ماه حداقل ۵ زندانی به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان زاهدان برای اجرای حکم ضد بشری اعدام منتقل شدند و همزمان با آن برای عدم انتشار خبر انتقال آنها به سلولهای انفرادی تمامی ارتباطهای زندان با دنیای خارج از آن را تا صبح امروزشنبه ۳۰ شهریورماه قطع کردند .

صبح امروز حداقل ۵ زندانی پس از نزدیک به سه روز انتظار در سلولهای انفرادی در محوطه زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شدند. اسامی برخی از زندانیانی که صبح امروز در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شدند به قرار زیر می باشد:

۱ـ احمد عیسی زهی حدودا ۲۱ ساله از بند ۱، بند جوانان زندان زاهدان. او بیش از ۲ سال در زندان زاهدان زندانی بود.

۲ـ رشید ممارش صوفیان حدودا ۳۱ ساله از بند ۷ زندان زاهدان .وی بیش از ۳ سال در زندان بسر می برد .

۳ـ خالد ریگی ۲۷ ساله از بند ۷ زندان زاهدان که نزدیک به ۴ سال در زندان بسر می برد.او به جرم داشتن سلاح دستگیر شده بود

۴ـ حمید رضا کریمی حدودا ۳۵ ساله از بند ۵ زندان مرکزی زاهدان که نزدیک به ۴ سال زندانی بود .

۵ـ غفار نورزهی ۲۷ ساله که ۳ سال در بند ۷ زندان مرکزی زاهدان زندانی بود.

مراسم اعدام با حضور محمد مرزیه دادستان زاهدان و از جنایتکاران علیه بشریت در این استان که خود طناب دار را به گردن زندانیان فوق انداخت و همچنین غلامی رئیس اطلاعات زندان چهار پایه را از زیر پای آنها کشید.و همچنین خسروی رئیس زندان و قاضی ناظر بر زندان و قاضی ضدبشری که این احکام را صادر کرده بود حضور داشتند.

موج اعدام های گروهی که مجددا از زمان منصوب شدن آخوند حسن روحانی توسط ولی فقیه رژیم آخوند علی خامنه ای از جنایتکاران علیه بشریت آغاز شده با شدت غیر قابل تصوری ادامه دارد. اعدام های گروهی و سرکوب خونین مردم ایران در حالی ادامه می یابد که قرار است آخوند حسن روحانی هفته آینده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند و جهانیان را با حیله گری فریب دهد تا دستان خونین خود و رژیم ولی فقیه را پنهان نماید.

لذا سازمان ملل متحد و سایر کشورهای جهان باید با قاطعیت ، رژیم ولی فقیه را تحت فشار قرار دهند تا به اعدام های گروهی و سرکوب خونین مردم ایران پایان دهد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، موج جدید اعدام ها در ایران به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از سازمان ملل متحد و سایر کشورهای حاضر در این مجمع عمومی خواستار طرد قاتلین مردم ایران است و همچنین خواستار احاله پرونده جنایت علیه بشرت آنها به دادگاه های جنایی بین المللی است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۳۰ شهریور ۱۳۹۲ برابر با ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل