اسکوچیچ:انتقاد می‌کنند چون دوست دارند جای من سرمربی تیم ملی باشند

0
179

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه این تیم کار سختی مقابل کره جنوبی دارد، در واکنش به انتقادات از سبک بازی ایران گفت: از ۱۰ مسابقه نمی توانم در ۱۲ بازی برنده باشم!

تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی از ساعت ۱۷ فردا سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. این مسابقه در گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار می‌شود؛ گروهی که ایران با ۹ امتیاز در آن صدرنشین است و کره جنوبی با ۷ امتیاز در رده دوم قرار دارد.

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعدازظهر روز دوشنبه در نشست خبری حاضر شد و ضمن تشریح شرایط تیمش به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

اسکوچیچ گفت: بازی بسیار مهمی داریم. بعد از دیدار مقابل امارات، انگیزه ما بیش از پیش شده است و انتظار بازی سختی داریم چون حریف ما تیم بسیار خوبی است.

وی افزود: کره جنوبی تیمی است که با نظم و سازماندهی زیاد در زمین حاضر می شود. به تیم خودمان هم باور داریم. خوشبختانه تمام بازیکنان را در اختیار داریم و ملی پوش مصدوم نداریم.

رسانه‌های ورزشی نوشتند؛ سرمربی تیم ملی درباره انتقاداتی که از سبک بازی این تیم با وجود نتایج مثبت می شود، تاکید کرد: نمی دانم انتظارات از تیم ملی چیست. فکر می کنم بازی خوبی مقابل امارات بخصوص در آن آب و هوای سخت انجام دادیم. جواب انتظارات را می توانم با برد بازی ها و نتایج بدهم. اگر مردم و گروهی هستند که حتی با ۱۰ بازی و ۱۰ برد راضی نشده اند نمی دانم باید چه کار کنیم. هرکاری از دستمان بر بیاید برای بهتر شدن انجام می دهیم. مردم انتظار دارند بهتر هم بازی کنیم که این هدف مشترک همه ما است.

خبرنگاری از اسکوچیچ پرسید که آیا برنامه هایش بازی زیبا است یا صرفا به نتیجه گرفتن و صعود به جام جهانی فکر می کند. سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سئوال گفت: نمی دانم چطور جواب این سئوال را بدهم. از این سئوال اینطور به نظرم می آید که بازی را به امارات باخته ایم و بد بازی کرده ایم!

سرمربی تیم ملی افزود: ساده است. از ۱۰ مسابقه نمی توانم در ۱۲ بازی برنده باشم! حداکثر امتیازات را کسب کرده ایم. هم دوست دارم تیم ملی خوب بازی کند و هم پیروز شود. درک می کنم این انتقادات ممکن است به این دلیل باشد که خیلی ها علاقه دارند جای من سرمربی تیم ملی باشند. باید به این افراد بگویم الان زمان مناسبی را برای این انتقادات انتخاب نکرده اند.

در ادامه، یک خبرنگار کره ای از نقاط ضعف و قوت تیم ملی کره جنوبی از اسکوچیچ سئوال کرد. سرمربی ایران گفت: در نشست خبری جای پاسخ دادن به آنالیز فنی رقیب نیست. فقط می گویم کره جنوبی بازیکنان با کیفیت با پویایی بالایی دارد. ترجیح می دهم بیشتر در این مورد صحبت نکنم.

«به نظر شما چه کسی در تیم ملی کره خطرناکتر از همه است؟» اسکوچیچ در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار کره ای تاکید کرد: راجع به بازیکنان با کیفیت صحبت کردیم ولی «سون» بازیکن با کیفیتی است که هم قدرت پاس دادن دارد، هم می تواند گل بزند و هم هر لحظه نتیجه را به نفع تیمش عوض کند. البته او تنها بازیکن خوب کره نیست و نفرات دیگری هم دارند.

سرمربی تیم ملی ایران در پایان گفت: من به تیمم و کاری که انجام می دهیم باور داریم. مطمئن هستم می توانیم بازی خوبی را با کسب نتیجه خوب انجام بدهیم. امیدوارم با صحبت هایم همه را راضی کرده باشم.