اسپانیایی‌ها از اصغر فرهادی تجلیل می کنند

0
201
Mandatory Credit: Photo by Joel Ryan/AP/Shutterstock (6253601dq) Asghar Farhadi, of Iran, poses with the Oscar for best foreign language film for "A Separation" during the 84th Academy Awards, in the Hollywood section of Los Angeles 84th Academy Awards Press Room, Los Angeles, USA

جشنواره لاس پالماسِ اسپانیا، با نمایش منتخبی از آثار اصغر فرهادی، از این سینماگر پرآوازه ایرانی تقدیر می‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم لاس پالماس که هر ساله در جزیره گران کاناریا، واقع در کشور اسپانیا برگزار می‌شود، در بیستمین دوره خود از اصغر فرهادی، فیلمساز ایرانی برنده دو جایزه اسکار، تقدیر خواهد کرد.

فرهادی پیش از آن‌که به فیلمسازی سرشناس در جهان تبدیل شود، در سال ۲۰۰۷ با فیلم «چهارشنبه سوری»، جایزه بهترین فیلم این جشنواره سینمایی را از آن خود کرده بود.

این کارگردان شناخته شده سینمای ایران، دعوت فستیوال اسپانیایی را قبول کرده و قرار است با مخاطبان آن از نزدیک دیدار کند. در این رویداد، علاوه بر فیلم‌های «فروشنده»، «جدایی نادر از سیمین» و «درباره الی» از فرهادی، دو فیلم جاده (۱۹۵۴) و اومبرتو دی (۱۹۵۲) به انتخاب او به نمایش درخواهند آمد.

اصغر فرهادی یک بار در سال ۲۰۱۱ و یک بار در سال ۲۰۱۶، با دو فیلم «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده»، جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را از آن خود کرد و به یکی از معدود کارگردانان در جهان تبدیل شد که دوبار افتخار کسب این جایزه را به دست می‌آورند.  

خبرگزاری های هنری نوشتند؛ بیستمین دوره جشنواره لاس پالماس از روز ۹ تا ۱۸ آوریل (۲۰ تا ۲۹ فروردین ۱۴۰۰) در اسپانیا برگزار می‌شود.