اسرائیل مواضع شبه‌‌نظامیان رژیم جمهوری اسلامی در سوریه را بمباران کرد

0
206

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که بامداد جمعه ۲۵ دسامبر ۲۰۲۰، اسرائیل در حملاتی هوایی انبارها و مراکز تحقیقات علمی موسوم به کارخانه‌های (وزارت) دفاع سوریه که گروه‌های شبه‌نظامی رژیم جمهوری اسلامی در آن مستقر هستند را منهدم کرد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در پی این حملات هوایی اسرائیل و اطلاعات موثق وارده درباره وقوع تلفات انسانی، خودروهای اورژانس به منطقه نظامی محل استقرار نیروهای شبه‌نظامی رژیم جمهوری اسلامی در غرب شهر مصیاف در حومه مرکز استان حماه اعزام شده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود در بمباران اسرائیلی مراکز نظامی نیروهای رژیم سوریه، گروههای شبه‌نظامی ایرانی و انبارهای کارخانه‌های (وزارت) دفاع در غرب شهر مصیاف در حومه مرکز استان حماه که محل استقرار نیروهای شبه‌نظامی رژیم جمهوری اسلامی هستند بمباران و منهدم شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه در ادامه گفت که هنوز اطلاعاتی درباره میزان تلفات و خسارت‌های این حملات هوایی گزارش نشده است.

تلویزیون دولتی رژیم سوریه اما گفت که سامانه‌های دفاع هوایی رژیم سوریه به حملات هوایی اسرائیل در منطقه مصیاف در حومه شهر حماه واکنش نشان داده‌اند.

تلویزیون سوریه همچنین صحنه‌هایی از واکنش سامانه دفاع هوایی سوریه به حملات هوایی اسرائیل را به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس پیش از این حمله صدای جنگنده‌هایی بر فراز لبنان شنیده شده است.

آویو کوخافی رئیس ستاد ارتش اسرائیل دو هفته پیش از این اعلام کرده بود در نتیجه عملیات‌های مستمر ارتش اسرائیل که در سال گذشته افزایش یافته استقرار و موضع‌گیری نیروهای رژیم جمهوری اسلامی در سوریه به کندی پیش می‌رود.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل برای اولین بار از حملات سایبری ارتش اسرائیل همزمان با این حملات نظامی خبر داد.

به گزارش روزنامه اسرائیلی «The Jerusalem Post» آویو کوخافی رئیس ستاد ارتش اسرائیل در ادامه گفت که «تمرکز نیروهای رژیم جمهوری اسلامی در سوریه به کندی پیش‌ می‌رود که این نتیجه آشکار اقدامات نظامی ارتش اسرائیل است اما همچنان راه درازی در پیش داریم تا به اهداف‌مان در این زمینه برسیم».

کوخافی افزود:« علاوه بر ماموریت‌های سری متعدد، امسال بیش از ۵۰۰ هدف را در تمامی جبهه‌ها هدف قرار دادیم».

شایان ذکر است که اسرائیل همواره درباره توسعه‌طلبی‌های رژیم جمهوری اسلامی در منطقه و جاه‌طلبی‌های هسته‌ای رژیم جمهوری اسلامی حاکم بر ایران هشدار داده است.

العربیه نوشت؛ بنا به گزارش این روزنامه اسرائیلی، تل آویو همچنین به انجام صدها حملات هوایی برای ممانعت از انتقال تسلیحات پیشرفته رژیم جمهوری اسلامی به حزب‌الله لبنان و جلوگیری از استقرار نیروهای رژیم جمهوری اسلامی در سوریه اذعان کرد.