اسرائیل خطاب به شورای امنیت: جمهوری اسلامی کماکان موشک های بالیستیک را آزمایش می کند

0
235

سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، روز پنج شنبه، به اطلاع شورای امنیت رساند که ایران در نقض قطعنامه ۲۲۳۱ آن شورا به دو آزمایش موشک بالیستیک اقدام کرده است. قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی می خواهد به هیچ فعالیت مرتبط با موشک های بالیستیک قادر به حمل کلاهک هسته ای دست نزند.

روزنامه جروسلم پست در گزارشی نوشت: دنی دنن مشخصا به مواردی اشاره می کند که طی آن جمهوری اسلامی با نقض این قطعنامه موشک هایی را آزمایش کرده است که می تواند کلاهک هسته ای ۵۰۰ کیلوگرمی را بیش از ۳۰۰ کیلومتر حمل کند.

سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد تاکید کرد: «جمهوری اسلامی به بی اعتنایی به تعهداتش به جامعه بین المللی ادامه می دهد و خاورمیانه را بیش از پیش خصوصا در سوریه، لبنان، عراق، یمن و نوار غزه بی ثبات می کند. فعالیت های جمهوری اسلامی تهدیدی مستقیم برای اسرائیل و سراسر منطقه است. شورای امنیت باید در برابر تخاصم جمهوری اسلامی هشیار باقی بماند.»

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه هفت شرط برای باقی ماندن جمهوری اسلامی در توافق هسته ای با قدرت های جهانی تعیین کرد. از جمله این شروط عدم مذاکره بر سر برنامه موشک های بالیستیک و فعالیت های منطقه ای جمهوری اسلامی است.

به گزارش صدای آمریکا؛ عدم تمایل جمهوری اسلامی به دادن امتیازی بر سر برنامه موشک های بالیستیک یکی از موانع عمده ای بود که موجب خروج پرزیدنت ترامپ از برجام شد.