اسرائیل برای مقابله با حمله جمهوری اسلامی از خاک سوریه آماده می‌‌شود

0
215

سانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که این کشور خود را برای مقابله با حمله‌های جمهوری اسلامی از خاک سوریه آماده می‌کند. این رسانه‌ها در گزارش‌های خود به تصاویر ماهواره‌ای از فعالیت‌های نظامی جمهوری اسلامی در سوریه اشاره کرده‌اند.

 شبکه‌های تلویزیونی اسرائیل چون ynet گزارش داده‌اند که این کشور خود را برای مقابله با حملات موشکی جمهوری اسلامی از طریق خاک سوریه آماده می‌کند.

رسانه‌های اسرائیل روز سه‌شنبه  ۱۷ آوریل در گزارش‌های خود تصاویری ماهواره‌ای منتشر کرده‌اند که ظاهرا حاکی از تحرکات نیروی هوایی جمهوری اسلامی در پایگاه‌های نظامی در خاک سوریه هستند. ارتش اسرائیل تا کنون درباره این گزارش‌ها موضع‌گیری نکرده است.

جمهوری اسلامی و همچنین حزب الله لبنان تهدید کرده بودند که به خاطر حمله موشکی اسرائیل به پایگاه هوایی تی‌فور T4 در سوریه دست به حمله‌ای تلافی‌جویانه خواهند زد.

در جریان حمله مزبور ۱۴ نفر از جمله چند نفر از نیروهای جمهوری اسلامی کشته شده بودند. یکی از کشته‌شدگان مهدی دهقان، سرهنگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۱۶ آوریل  گفته بود که اسرائیل “دیر یا زود پاسخ حمله‌های خود را خواهد گرفت، بطوری که از عمل خود پشیمان خواهد شد”.

انتشار خبرهایی نادرست از رسانه‌های دولتی سوریه در مورد حمله موشکی به چندین پایگاه و پدافند هوایی این کشور حاکی از تنش کنونی است. این اخبار بعدا تکذیب شدند.

خبرگزاری آلمان با اتکا به اظهارات محافل نظامی سوریه گزارش داد، هشدار غلط باعث شد که نیروهای دفاع هوایی سوریه در شامگاه دوشنبه ۱۶ آوریل به حالت آماده‌باش کامل درآمده و تعداد زیادی موشک ضد هوایی شلیک کنند.

به گزارش دویچه وله؛ پیش از آن تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده بود که نیروی هوایی این کشور چند فروند موشک که به سوی پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص شلیک شده بود را در هوا منهدم کرده است.