اسرائیل اسد را به قتل می‌رساند اگر جمهوری اسلامی از طریق سوریه به اسرائیل حمله کند

0
234

“یووال شتین‌نیتز”، وزیر انرژی دولت اسرائیل، به بشار اسد، رهبر رژیم دمشق، هشدار داد که اگر جمهوری اسلامی از طریق خاک سوریه به اسرائیل حمله کند، دولت اسرائیل بشار اسد را خواهد کشت و رژیم او را سرنگون خواهد کرد.

در این هشدار “یووال شتین‌نیتز” تصریح کرده است که “اسرائیل تاکنون دخالتی در جنگ داخلی سوریه نداشته است. اما اگر بشار اسد همچنان به جمهوری اسلامی  اجازه بدهد که در خاک سوریه دست به عمل بزند، اسرائیل بشار اسد را به قتل می رساند و رژیم او را ساقط می کند.”

وزیر انرژی اسرائیل تأکید کرده است که “اگر اسد بگذارد جمهوری اسلامی خاک سوریه را به پایگاه نظامی علیه اسرائیل تبدیل کند و از طریق آن به اسرائیل حمله کند، در این صورت اسد باید بداند که این اقدام به منزلۀ پایان او است.”

اسرائیل طی هفته های گذشته بارها هشدار داده است که حضور و استقرار نظامی درازمدت جمهوری اسلامی را در سوریه تحمل نمی کند. در هفته های گذشته ارتش اسرائیل شماری از پایگاه های نظامی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و انبار مهمات و موشک های این نیرو در خاک سوریه را بمباران کرد که در نتیجۀ آن شماری از نظامیان جمهوری اسلامی و شبه نظامیان شیعه وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ مقامات جمهوری اسلامی تهدید کرده اند که در زمان مقتضی انتقام این حملات را از اسرائیل خواهند گرفت.