استمداد زندانی سیاسی ۲۲ سال محبوس در زندان از دکتر احمد شهید

0
169

استمداد زندانی سیاسی محمد نظری  محکوم به حبس ابد   که به مدت ۲۲ سال در شکنجه گاه های وزارت اطلاعات و زندانهای مختلف رژیم ولی فقیه  متحمل سخترین و شدیدترین شکنجه های قرون وسطایی و غیر انسانی برای گرفتن اعترافات دروغین از وی بوده است،  از کمیسر عالی و گزارشگر ویژه حقوق بشر جهت ارسال به نهادهای حقوق بشری  و انتشار در اختیار رسانه ها قرار داده شده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ متن استمداد به قرار زیر است :

من محمد نظری فرزند حمد الله متولد ۱۳۵۰ شهرستان شاهین دژ استان آذربایجان غربی در تاریخ ۹\۳\۷۳ به اتهام هواداری از حزب دمکرات کردستان ایران در شهرستان بوکان از سوی نیروهای سپاه در خانه خواهرم دستگیر شدم وزیر بدترین شکنجه ها به مسائلی اعتراف کردم که از پایه و اساس دروغ بود و با پرونده سازی بر علیه من باعث شد تا ۲۲ سال از عمرم را در زندان بسر می برم.

هنگامی که مرا تحویل اطلاعات بوکان دادند بازجویم به من گفت که این اعترافی که کرده ای اصلا وجود خارجی نداردو به خاطر اینکه خودت اعتراف کرده ای ما هیچ کمکی به تو نمی توانیم بکنیم.

و بعد از گذشت نزدیک به ۲ ماه که در انفرادی بودم مرا تحویل دادگاه مهاباد دادند ولی چون آن زمان در دادگاه مربوطه قاضی وجود نداشت مرا همراه چند نفر دیگر به دادگاه ارومیه فرستادند در آنجا قاضی جلیل زاده بدون اینکه اجازه دفاع از خود به من بدهد یا اجازه استفاده از وکیل را به من بدهد تنها به استناد به گزارشات بازجویان مرا محکوم به اعدام کردند که در تاریخ ۱۷\۴\۷۸به حبس ابد تقلیل یافت.

لازم به ذکر است در مدت ۲۲ سالی که در زندان بسر می برم اجازه استفاده از مرخصی استعلاجی را که حق همه زندانیان است را به من ندادند و حتی هنگام فوت مادرم اجازه ندادند در تشییع جنازه او شرکت داشته باشم.

در سال ۸۰ حتی برای آزادی من مبلغی پول می خواستند که به خاطر عجز از پرداخت آن تاکنون در زندان بسر می برم. متاسفانه در ایران حبس ابد به مرگ تدریجی زندانی و نابودی خانواده زندانی تبدیل شده است و هیچ تعریفی از حبس ابد نشده است و قاضیان تنها به مصلحت خود و سلیقه ای با محکومین به ابد رفتار می کنند.

لذا من از آقای احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران تقاضا دارم تا نسبت به آزادی محکومین به ابد بخصوص زندانیان سیاسی کمک کنند و در آخر از تمام زحمتاتی که در راه احقاق حقوق انسانها می کشید کمال تشکر را دارم.

محمد نظری فرزند حمد الله

زندان رجایی شهر

مرداد ۱۳۹۴

مطلب قبلیپایان دورهٔ محکومیت حمیدرضا مرادی
مطلب بعدیخودکشی یک زندانی در زندان مرکزی کرج
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...